Klopp na temat Harry'ego Wilsona

Jürgen Klopp podczas dzisiejszej konferencji prasowej nie krył zadowolenia z tego, że Harry Wilson nie będzie uprawniony do gry w jutrzejszym meczu Liverpoolu z Bournemouth. Boss The Reds ocenił także postępy, poczynione przez młodego Walijczyka w trakcie trwającego wypożyczenia.

Wilson strzelił sześć goli w 14 występach w Premier League, odkąd dołączył tego lata do The Cherries na zasadzie rocznego wypożyczenia z Liverpoolu.

Jednak sobotnie spotkanie pomiędzy obydwoma zespołami będzie musiał spędzić poza boiskiem.

Klopp, zapytany w czasie spotkania z mediami o to, co sądzi o formie Wilsona w ostatnim czasie, odpowiedział:

- Szczerze mówiąc, cieszę się, że nie może z nami zagrać!

- Każdy jego rzut wolny to prawdziwe zagrożenie. Nigdy jednak nie mieliśmy wątpliwości, co do jego zdolności strzeleckich - w tym aspekcie gry jego umiejętności to klasa światowa, bez wątpienia.

- Wilson jest jednak w Bournemouth także po to, żeby polepszać wszystkie pozostałe umiejętności, czyli bycie pod grą, bycie stanowczym, gra między liniami, wykorzystywanie szybkości, jaką posiada itd.

- On wykonuje tam kolejne duże kroki, to naprawdę ważne. Oni nie mają ostatnio dobrej passy, ale pomimo to strzelił dwa gole dwie kolejki temu - dwa ładne gole - koniec końców niewystarczająco ważne, bo przegrali mecz, ale utrzymywał drużynę w grze. Jest dobrze, zupełnie dobrze.