Salah pojedzie na Olimpiadę?

Trener reprezentacji Egiptu do lat 23, Shawky Gharib powiedział, że gwiazda Liverpoolu Mohamed Salah znajdzie się w składzie na przyszłoroczną Olimpiadę. Mecze będą odbywać się w Tokio, a rozgrywki rozpoczną się 23 lipca, podczas gdy finał zostanie rozegrany 8 sierpnia.

Każda reprezentacja może powołać tylko trzech zawodników powyżej 23 roku życia, a Salah jest pierwszym wyborem Ghariba. Sam Egipcjanin przyznał, że nie rozmawiał jeszcze z Salahem, ale oczekuje, że weźmie on udział w turnieju w Japonii.

- Spośród trzech dorosłych zawodników, których powołamy, Salah jest jedynym na którego jesteśmy zdecydowani, ponieważ on jest po prostu jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

- Nie rozmawiałem jeszcze o tym z Salahem, ale szczerze mówiąc jego udział w Olimpiadzie będzie wymagał od niego trochę wysiłku.

Potencjalny udział Salaha w tych rozgrywkach będzie oznaczał, że skrzydłowy opuści przedsezonowe przygotowania w Liverpoolu.

- Olimpiada to wspaniała rzecz, jednak dla nas może nie być zbyt dobra - powiedział w zeszłym miesiącu Klopp o potencjalnym występie Egipcjanina na tym turnieju.

- Żadna decyzja nie została jeszcze podjęta. To co mam do powiedzenia, przekażę Mo i tyle. Żadna ze stron nie podjęła jeszcze decyzji.

- Bardzo bym chciał, abyśmy mieli cały skład na pre-season, ale z różnych przyczyn nie jest to możliwe.