Robertson: Hendo Piłkarzem Sezonu!

Andy Robertson twierdzi, że jego kolega z zespołu - Jordan Henderson jest bardzo poważnym kandydatem do tytułu Najlepszego Piłkarza Premier League w sezonie 2019/2020. The Reds mają 22 punkty przewagi nad wiceliderem i są na autostradzie do pierwszego od 1990 roku tytułu mistrza Anglii.

Lewy obrońca the Reds jest zdania, że kapitan zapewnia klubowi niezbędne przywództwo i odgrywa kluczową rolę w zespole prowadzonym przez Kloppa.

Szkot powiedział, że Henderson zaczął być wreszcie na poważnie doceniany przez kibiców i dziennikarzy. Jego zdaniem umiejętności, nastawienie i postawa pomocnika Liverpoolu od dawna zasługuje na fanfary.

- Tak, sądzę, że to poważny kandydat na Zawodnika Sezonu. W wielu naprawdę trudnych meczach w tym sezonie, Hendo był tym, który pchał Nas do przodu. Trzymał nas w ryzach, czuwał, by w zespole nie wkradło się jakieś rozluźnienie. Brał udział w kilku ważnych bramkach zdobywanych przez zespół. Jego postawa jest nieoceniona - mówi Szkot.

- Być może jego występy na starcie sezonu znalazły się poza zasięgiem radarów, ale później tak naprawdę nie zaliczył słabszego występu w klubie.

- Prawdę powiedziawszy doceniasz go bardziej, mając przyjemność trenować wspólnie z nim na co dzień.

- Obecnie otrzymuje wiele zasłużonych pochwał, gdyż to fantastyczny zawodnik, wzór do naśladowania i wyśmienity kapitan. Dzięki niemu zdobyliśmy mnóstwo punktów w obecnym sezonie - podsumował Robbo.