Salah najlepszym piłkarzem stycznia

Mohamed Salah został wybrany najlepszym piłkarzem Liverpoolu w styczniu i odebrał pamiątkową statuetkę od sponsora - Standard Chartered. Egipcjanin swoją postawą przyczynił się do 5 wygranych the Reds w Premier League w minionym miesiącu, dzięki czemu podopieczni Kloppa w pełni kontrolują sytuację na krajowym podwórku.

Salah rozpoczynał w wyjściowym składzie każdy z 5 meczów w Premier League w styczniu. Strzelił w tych spotkaniach 3 gole i zaliczył 3 asysty. W walce o wygraną pokonał Jordana Hendersona i Alissona Beckera.

- Dziękuję! Cieszę się, że mogę odebrać tę nagrodę. Jak już wielokrotnie powtarzałem, najważniejsze jest, by zespół wygrywał. Myślę, że w styczniu spisywaliśmy się naprawdę dobrze! Mam nadzieję, że będziemy kontynuować takie występy w najbliższych tygodniach.

Bramka Mo w meczu z Manchesterem United na Anfield została przez kibiców kilka dni wcześniej uznana 'golem stycznia' spośród tych, zdobywanych przez Liverpoolczyków.Salah zapytany, czy była to jego ulubiona chwila w poprzednim miesiącu odpowiedział: - Tak, tak mi się właśnie wydaje. Po dwóch latach w końcu strzeliłem gola Manchesterowi United, więc to był mój najlepszy moment.

Po dwutygodniowej przerwie w Premier League, Liverpool wróci do gry w sobotę, kiedy na wyjeździe skrzyżuje rękawice z zespołem Norwich. Egipcjanin liczy na kontynuowanie zwycięskiej serii the Reds w rywalizacji z Kanarkami.

- Sądzę, że wszyscy wrócimy na boiska wypoczęci i głodni kolejnych wygranych. Drużyna jest podekscytowana kolejnym wyzwaniem i mam nadzieję, że wszyscy będziemy w gotowości, gdy wyjdziemy na boisko - podsumował.

Zwycięzcy w plebiscycie w poprzednich miesiącach:

Sierpień: Mohamed Salah
Wrzesień: Roberto Firmino
Październik: Alex Oxlade-Chamberlain
Listopad: Sadio Mane
Grudzień: Trent Alexander-Arnold
Styczeń: Mohamed Salah