Markus Krosche o epidemii COVID-19

Dyrektor sportowy RB Lipsk, Markus Krosche, wypowiedział się na temat długoterminowych skutków epidemii koronawirusa na piłkarski rynek transferowy.

Wiele spekulowało się o tym, że zawodnik RB Lipsk, Timo Werner, ma klauzulę wykupu rzędu 51 milionów funtów, którą należy aktywować do końca kwietnia. Zdaniem Krosche, po epidemii koronawirusa zespoły pokroju Liverpoolu nie będzie stać na przeprowadzenie tak kosztownego transferu.

- To oczywiste, że Timo przykuł uwagę innych zespołów swoimi dobrymi występami, bramkami czy asystami i na dzień dzisiejszy wszystko jest możliwe. Nie wiemy jednak jak rozwinie się rynek transferowy. Nasza szklana kula jest bardzo zamglona. Nie wiemy jakimi środkami dysponujemy, ani jakimi dysponować będą pozostałe zespoły.

- Anglicy borykają się z tymi samymi problemami co my. Twierdzenie, że te problemy dotkną ich mniej, ponieważ polegają na inwestorach jest niesłuszne. Inwestorzy również napotkają na przeszkody. Kryzys nie dotknie tylko jednej gałęzi gospodarki, ale będzie miał zasięg globalny. Nie jesteśmy w stanie ocenić, czy aktualne ceny utrzymają się za pół roku.