Rodgers tłumaczy odejście Sterlinga

Raheem Sterling był kluczowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Brendana Rodgersa zanim w 2015 roku przeniósł się do Manchesteru City. Irlandzki menedżer stanął jednak w obronie Anglika i wytłumaczył jego odejście z drużyny.

Reprezentant Anglii rozwścieczył kibiców The Reds, gdy przeniósł się do niebieskiej części Manchesteru po tym jak odmówił Rodgersowi wyjazdu na przedsezonowe przygotowania na Dalekim Wschodzie i w Australii. Ostatecznie Sterling zamienił Anfield na Etihad Stadium za około 50 milionów funtów, gdzie stał się jednym z najważniejszych piłkarzy drużyny Pepa Guardioli.

Rodgers, który był bardzo bliski zdobycia z The Reds Mistrzostwa Anglii w 2014 roku uważa, że Sterlingowi nigdy nie zależało na pieniądzach tylko na rozwoju.

- Raheemowi nigdy nie zależało na pieniądzach. Gdyby o to chodziło to mógłby zostać w Liverpoolu. Chodziło o to, aby stać się najlepszym jak to możliwe - powiedział Rodgers.

- W tamtym momencie pojawiła się okazja przejścia do Manchesteru City, który miał topowych zawodników. On zdecydował się na ten ruch, dzięki czemu bardzo się rozwinął i stał się prawdziwym zwycięzcą co można dzisiaj zobaczyć w jego grze.

- Patrzę na drużynę Pepa i widzę, że bez Raheema nie byłaby taka sama. Myślę, że to ogromny dowód uznania dla tego młodego Anglika.

Rodgers powiedział także czym najbardziej imponował Sterling, gdy obaj panowie pracowali razem na Anfield i wyjawił, że były piłkarz Liverpoolu zawsze miał aspiracje, aby być jednym z najlepszych na świecie.

- Kochałem w Raheemie to, że pomimo bycia młodym chłopakiem wiedział kim chce zostać - dodał Rodgers.

- Gdy pytałem młodych zawodników co chcą osiągnąć to on już w tym wieku mówił, że chce być najlepszy na świecie.

- To było naprawdę wyjątkowe, ponieważ czasami brytyjscy zawodnicy nie mają takich ambicji, ale on jednak chciał to
osiągnąć.

- Obecnie wzniósł się na taki poziom, że spokojnie można nazwać go jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

- On był kimś kto chciał pracować i nie oczekiwał sukcesu tylko dlatego, że miał ogromny talent.

- Ten chłopak dbał o siebie, o swoje życie, aby umożliwić sobie wykorzystanie szansy na osiągnięcie sukcesu.

- Jeśli nie jesteś profesjonalistą, który skupia się na swojej pracy to nie zagrasz takiej ilości spotkań z taką powtarzalnością jak on.