Lee Bowyer o niedoszłym transferze

Ówczesny menedżer the Reds - Gerard Houllier czuł, że Lee Bowyer nie jest wystarczająco zdeterminowany aby zostać piłkarzem Liverpoolu. Były pomocnik Leeds United wyjawił jak w trakcie testów medycznych zrezygnował z dołączenia do zespołu z Anfield.

Bowyer - wyróżniająca się postać Leeds w drodze do półfinału Ligi Mistrzów sezonu 2000/01 był bliski przenosin na Anfield w 2002 roku. Zarówno Liverpool jak i Leeds w tamtym czasie szły ramię w ramie w wyścigu o Ligę Mistrzów. Wtedy Gerard Houllier zdecydował, że chciałby zobaczyć Bowyera w swoim zespole.

Według Jamiego Carraghera ówczesny trener the Reds był fanem talentu Bowyera i często chwalił go przed spotkaniami między nimi. W chwili kiedy transfer upadł Houllier czuł, że piłkarz nie cechuje się odpowiednim głodem ani pragnieniem bycia częścią Liverpoolu - dlatego klub wycofał swoją ofertę.

Jednak Bowyer ujawnił teraz jak to on wpłynął na wycofanie umowy czego żałuje do dzisiaj.

- Byłem bardzo bliski transferu, byliśmy w połowie testów medycznych. - Ujawnia obecny trener Charlton.

- W tamtym czasie nie czułem się dobrze. To decyzja nad którą ubolewam najmocniej w mojej piłkarskiej karierze. Gdybym mógł cofnąć czas, zrobiłbym to.

- Podjąłem decyzję i to był zły wybór. Wiedziałem, że mój czas w Leeds się kończy i nadchodzi moment aby zmienić otoczenie.

- Myślałem o kolejnych pięciu latach na północy, kiedy dopiero co skończyłem sześcioletnią przygodę w Leeds. Jednak później trafiłem do Newcastle, co nie miało żadnego sensu. Nie wiem dlaczego popełniłem taki błąd.