Kluby Premier League zgodne

Dziennikarz The Athletic przekazał informację, że wszystkie kluby grające w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii, zgodne są co do konieczności dokończenia kampanii przed startem sezonu 2020/21.

Informacja, może okazać się przełomowa dla Liverpoolu, który przed zawieszeniem rozgrywek, pewnie zmierzał po mistrzostwo kraju.

Na ten moment, Liverpool ma 25-cio punktową przewagę nad drugim Manchesterem City. Jedynie dwa zwycięstwa dzielą klub z Merseyside od upragnionego mistrzostwa Anglii.

W związku z pandemią koronawirusa oraz zawieszeniem kolejek, wielu fanów obawiało się, że znaczące osiągnięcia Liverpoolu zostaną przyćmione w związku z możliwością anulowania i unieważnienia bieżącego sezonu rozgrywkowego.

Jednak powołując się na zdanie dziennikarza The Athletic, Davida Ornsteina, angielskie kluby są zdeklarowane i gotowe na dokończenie sezonu, co dla the Reds jest pozytywną wiadomością.

- Wśród przedstawicieli wszystkich klubów w Anglii, panuje zbiorowa zgoda co do dokończenia bieżącej kampanii - mówił Ornstein w swoim podcaście.

- W tym momencie powstaje mnóstwo planów, które zakładają dokończenie sezonu. Jego anulowanie i uneiważnienie nie wchodzi w grę.

Przypomnijmy, że w poprzednim tygodniu włodarze Premier League ogłosili, że zawieszenie rozgrywek zostaje przedłużone do 30 kwietnia, co ma pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

We wspólnym oświadczeniu wydanym przez brytyjskie organy zarządzające piłką nożną uzgodniono, że sezon można „przedłużyć na czas nieokreślony” po 1 czerwca.