Zespoły PL występują przeciwko City

Liverpool wraz z siedmioma innymi klubami Premier League zwrócił się do Sportowego Sądu Arbitrażowego o zakazanie Manchesterowi City gry w następnej edycji Ligi Mistrzów.

Ekipa Pepa Guardioli została ukarana przez UEFA po tym, jak okazało się, że klub poważnie naruszył zasady Finansowgo Fair Play. City złożyło już apelację od tej decyzji do sądu arbitrażowego, która ma zostać rozpatrzona w następnej kadencji.

Reporterzy Daily Mail uważają, że Liverpool wraz z Manchesterem United, Chelsea, Arsenalem i innymi zespołami mają nadzieję, że zakaz zostanie podtrzymany co najmniej do przyszłego sezonu. Pośród zespołów istnieje taka obawa, że w związku z epidemią koronawirusa i opóźnieniem rozgrywek piłkarskich, City otrzyma pozwolenie na przystąpienie do Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21. W konsekwencji osiem zespołów z najlepszej dziesiątki Premier League skierowała się do pewnej kancelarii prawniczej w celu zapobieżenia takiej sytuacji.

Osoba, która podobno posiada ogląd tej sytuacji stwierdziła:

- Wszyscy mają już dość. City zbyt długo uchodziło płazem obchodzenie zasad, robiąc to kosztem co najmniej jednego zespołu, który nie był w stanie przystąpić do tych rozgrywek. Istnieje obawa, że będą w stanie odwlec karę.