Ole: Liverpool się mną interesował

Menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjær przyznał, że Liverpool starał się go pozyskać w 1996 roku. Norweg powiedział, że nie tylko The Reds, ale także Bayern Monachium były zainteresowane wykupieniem go z Molde, jednak ostatecznie trafił do United.

Solskjær, który stał się legendą na Old Trafford i strzelił dla klubu 126 bramek, ujawnił dlaczego odrzucił propozycję przenosin na Anfield.

- Czy Liverpool i Bayern się mną interesowały? Tak, tak samo jak Cagliari, PSV i kilka innych zespołów - powiedział w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej United.

- Nie zmieniłbym jednak historii. Wybór był tylko jeden. Poczułem się fantastycznie kiedy dostałem tamten telefon.

- Właściciele Molde poprosili, żeby się z nimi spotkał. 'Dostaliśmy tę ofertę, jesteś zainteresowany?'. Tak, oczywiście. Za parę dni mieli wyjechać na urlop.

- [Były prezes United] Martin Edwards również wybierał się na wakacje, więc musieliśmy spotkać się następnego dnia. Z jakiegoś powodu ich prywatny odrzutowiec był niesprawny, więc wynajęli inny specjalnie po to, żeby zapewnić mi transport.

- Denerwowałem się [przed spotkaniem z Alexem Fergusonem], bałem się, że palnę jakąś głupotę i zrobię złe pierwsze wrażenie. Wiedziałem, że on nie widział mnie ani razu na boisku, więc to spotkanie było dla mnie bardzo ważne.

- Byłem tam sam. Zjedliśmy rybę z frytkami w restauracji z tyłu Old Trafford, wszystko trwało może pół godziny, może 45 minut. Powiedział mi: 'Wykorzystaj pierwsze pół roku w rezerwach, a po świętach może włączymy cię do pierwszego zespołu'.

- Kiedy na Old Trafford trwały negocjacje, ja zwiedzałem stadion. Przewodnik tak po prostu zapytał mnie co tu robię, a ja odpowiedziałem: 'Jestem tu, żeby podpisać kontrakt!'.

- On nawet dał mi długopis, żebym podpisał umowę. Myślę, że dla niego to też była ważna chwila.