Essien mógł trafić do Liverpoolu

Michael Essien powiedział, że kilkanaście lat temu był blisko transferu do Liverpoolu. Pomocnik, który w Anglii był bardzo mocnym punktem Chelsea zdradził, iż jego kariera piłkarska mogła potoczyć się nieco inaczej.

Ghański piłkarz pobił rekord transferowy the Blues, kiedy w sierpniu 2005 roku został kupiony z Lyonu za 24,4 mln funtów.

- Miałem wiele ofert, jeszcze wtedy gdy występowałem w Bastii. Byłem blisko podpisania umowy z Liverpoolem, kiedy ich trenerem był jeszcze Gerard Houllier.

- Przyjechałem do Melwood, by spotkać się z menadżerem. Odbyliśmy rozmowy, po czym wróciłem do Francji, gdzie napływały kolejne oferty.

- W kolejce były drużyny PSG i Marsylii. Powiedziałem, że nie chcę odchodzić, podobnie chciało kierownictwo klubu i zostałem jeszcze jeden sezon w Bastii. To był mój trzeci rok występów w tym klubie.

- Później do gry wkroczył Lyon, który w tamtym okresie dominował we Francji. Powiedziałem mojego agentowi, że jeśli kiedyś zainteresowanie wyrazi Lyon, będę chciał do nich dołączyć.

- W tamtym czasie nie byłem jeszcze gotowy na transfer do Anglii. Przeprowadziłem się do Chelsea prowadzonej przez Mourinho dopiero w 2005 roku - podsumował Essien.