6 przypadków COVID-19 w PL

Premier League opublikowało wyniki testów na obecność COVID-19 wśród przebadanych zawodników i pracowników klubowych. Po pierwszej turze badań wykazano 6 zakażonych osób w 3 klubach Premier League.

W ostatnich dniach 748 osób związanych z klubami Premier League, w tym zawodnicy, zostali przebadani na obecność wirusa COVID-19. Wyników nie podał jeszcze jeden klub, który dzisiaj planuje dokończyć testy.

W poniedziałek ustalono, że kluby Premier League mogą rozpocząć treningi od wtorkowego popołudnia, zachowując dystans i bez kontaktu z innymi piłkarzami.

W ramach powrotu do gry wszystkie kluby muszą przetestować swoich piłkarzy, a wyniki pierwszych testów już zostały ujawnione.

Oto co możemy przeczytać w stanowisku Premier League:

Premier League może potwierdzić, że w niedzielę 17 maja oraz w poniedziałek 18 maja przebadanych zostało 748 piłkarzy i członków sztabów szkoleniowych. Spośród tych przebadanych zanotowaliśmy 6 pozytywnych przypadków zakażenia COVID-19 spośród 3 różnych klubów.

Osoby z pozytywnym wynikiem na obecność COVID-19 zostały poddane teraz 7-dniowej izolacji.

Premier League udostępnia te informacje w celu zapewnienia uczciwości i przejrzystości rozgrywek. Liga nie przekaże szczegółowych informacji o zakażonych osobach ani klubach, a informacje odnośnie wyników będą przekazywane po każdej rundzie w podobny sposób.