Wijnaldum na temat treningów

Georginio Wijnaldum jest zachwycony perspektywą powrotu do treningów w Melwood. Kluby Premier League w poniedziałek jednogłośnie opowiedziały się za pierwszym krokiem protokołu „Return to Training”, który pozwala drużynom trenować w małych grupach, z zachowaniem dystansu.

Wijnaldum i koledzy będą zatem kontynuować bezkontaktową pracę we środę w bazie treningowej w West Derby, w sesjach rozłożonych na cały dzień, by przestrzegać protokołu.

- Nie mogę się tego doczekać, ponieważ, wiecie, wszyscy kochamy futbol, kochamy grać w piłkę, więc chcemy grać jak najwięcej – powiedział Holender Liverpoolfc.com.

- Do tego, znajdowaliśmy się w bardzo dobrej sytuacji, więc było nam ciężko, że wszystko się zatrzymało po meczu z Atletico Madryt. Przez dwa miesiące nic nie robiliśmy i jesteśmy szczęśliwi, że znowu zaczynamy.

Drużyna Jurgena Kloppa utrzymywała, oczywiście, kontakt poprzez grupę WhatsApp i regularne sesje treningowe online, odkąd Premier League została wstrzymana w marcu.

Tak czy inaczej, Wijnaldum nie może się doczekać, żeby znów zobaczyć znajome twarze osobiście.

- To dobrze, że rozmawialiśmy ze sobą na WhatsApp i na sesjach treningowych online, ale spotkać się naprawdę, porozmawiać i śmiać się razem, to coś innego – powiedział.

- Wszyscy czekamy, by już wrócić i grać razem w piłkę. Myślę, że za tym tęskniliśmy najbardziej, ponieważ musieliśmy ćwiczyć osobno i nie mogliśmy tego robić, lecz na szczęście możemy więcej i możemy grać razem zamiast osobno, więc nie możemy się doczekać, by znowu działać jako drużyna.

Jeśli chodzi o kondycję, pomocnik czuje się gotowy na kolejny krok w programie treningowym, po samotnej pracy przez ostatnie dwa miesiące.

- Tak, [jestem gotowy]. Wyniki również były dobre, ponieważ przy każdym treningu sztab patrzył jak pracujemy i jak nam idzie, więc wszystko wygląda dobrze.

- Ale oczywiście inaczej jest, gdy jesteś na boisku i gdy grasz z drużyną, inna jest intensywność i wszystko, więc myślę, że jestem na to gotowy, ale zawsze musimy zobaczyć jak bardzo jesteśmy gotowi i jak dobrze wyglądamy kondycyjnie.

- Ale to będzie później. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że możemy wyjść na boisko, grać razem i robić fajne rzeczy, ponieważ za tym tęskniliśmy najbardziej, a potem możesz pracować nad wszystkimi innymi rzeczami.