Osób online 1426

Zwycięstwo Walii i porażka Szwajcarii

Reprezentacja Walii pokonała Turcję 2:0 i zanotowała swoje pierwsze zwycięstwo na trwających właśnie Mistrzostwach Europy. Dla ekipy Roberta Page'a bramki zdobyli Aaron Ramsey oraz Connor Roberts. W drugiej połowie na boisku pojawili się piłkarze Liverpoolu - Harry Wilson oraz Neco Williams. Skrzydłowy wszedł na murawę w 85 minucie, podczas gdy prawy obrońca zameldował się na placu gry dopiero na ostatnie sekundy meczu w 94 minucie. W bramce Walijczyków po raz kolejny wystąpił były bramkarz The Reds, Danny Ward. Po dwóch kolejkach Walia znajduje się na drugim miejscu w grupie z dorobkiem czterech punktów. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej ekipa Page'a zmierzy się z Włochami, które prowadzą w tabeli z sześcioma punktami na koncie.

Tymczasem Szwajcaria z Xherdanem Shaqirim w składzie musiała uznać wyższość Włochów, którzy rozbili Helwetów 3:0. Skrzydłowy Liverpoolu przebywał na boisku przez 76 minut, ale nie pomógł zespołowi w nawiązaniu równej walki z podopiecznymi Roberto Manciniego. Szwajcarzy zajmują w tym momencie trzecie miejsce w grupie z zaledwie jednym punktem na koncie. Podopieczni Vladimira Petkovica rozegrają teraz mecz ostatniej szansy przeciwko Turcji.