Osób online 1511

Porażka z Bayernem w Singapurze

Liverpool przegrał z Bayernem Monachium 3:4 w towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w Singapurze.

Liverpool bardzo dobrze wszedł w mecz. Już w drugiej minucie precyzyjnym uderzeniem popisał się Cody Gakpo. Holender otworzył wynik spotkania i gra podopiecznych Jürgena Kloppa zdawała się nabierać rozpędu. Chwilę później bardzo dobrą okazję zmarnował Benjamin Pavard, który z bliskiej odległości uderzył nad bramką. W 28. minucie liverpoolczycy podwyższyli prowadzenie. Doskonałe dośrodkowanie Andy'ego Robertsoba z rzutu rożnego zamienił na gola po strzale z główki Virgil van Dijk.

The Reds zdjęli nogę z gazu, a do głosu zaczęli dochodzić rywale. W 33. minucie kontaktowego gola dla Bawarczyków zdobył Serge Gnabry, który przedryblował w polu karnym Joëla Matipa zanim skierował piłkę w krótki róg bramki. Niecałe dziesięć minut później były zawodnik Arsenalu zwiódł obrońców Czerwonych i zagrał do niepilnowanego Leroya Sané, a ten strzałem po ziemi pokonał bezradnego Alissona Beckera i ustalił wynik pierwszej połowy na 2:2.

Od początku drugiej części meczu Bayern przejął inicjatywę. Poza kilkoma niezbyt groźnymi sytuacjami nie potrafił zagrozić bramce Alissona. Zrobili to natomiast gracze the Reds. Luis Díaz w 66. minucie zainicjonował i z pomocą Mohameda Salaha wykończył akcję w najlepszy możliwy sposób, uderzeniem w długi róg, dzięki czemu Liverpool po raz drugi w tym spotkaniu wyszedł na prowadzenie. Radość z przewagi potrwała zaledwie kwadrans. W 80. minucie Bawarczycy wyrównali stan spotkania na 3:3, a autorem gola wyrównującego był Josip Stanisić. Czerwoni rozgoryczeni utratą gola ponownie ruszyli do ataku, jednakże wykończenie m.in. Darwina Núñeza, czy Bobby'ego Clarka było niezbyt zachwycające. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, gdy w doliczonym czasie gry 'strzałem życia' popisał się młody zawodnik Bayernu, Frans Krätzig, który huknął jak z armaty pod samą poprzeczkę bramki the Reds. Nastoletni piłkarz długo trzymał się za głowę z niedowierzenia, jakiego gola zapakował do siatki. Mecz zakończył się zwycięstwem Bayernu 4:3.

Składy:

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (62' Gomez), Matip (46' Konaté), Van Dijk (76' Quansah), Robertson (62' Tsimikas), Jones (75' Clark), Mac Allister (46' Núñez), Szoboszlai (76' McConnell), Jota (46' Díaz), Salah (76' Doak), Gakpo (62' Elliott)

Gomus89 02.08.2023 12:37 #
Najlepsze co mamy na ten moment. Ewentualnie Darwin za Gakpo. Bo w formie dobrej ostatnio. Ewentualnie McA niżej, a Gakpo i Szlobo przed nim. Jones lawka
Batistuta 02.08.2023 12:38 #
Boże tu potrzeba jeszcze z 3 chłopa plus powrót do gry Bajceticia i Thiago i jeżeli do tych transferów dojdzie to czasu do ogrania. Jak można było puścić tyłu zawodników i na stan 2 sierpnia 10 dni przed liga nie załatać nawet połowy ubytków.
Olidaen 02.08.2023 13:39 #
Wiadomo ze potrzeba transferow, ale przestancie juz narzekac jak to wielu zawodnikow odeszlo... Polowa z nich to w ogole nie grala, albo sporadycznie (melo, keita, ox, carvalio), albo byli juz starzy i odsuwani od skladu (milner, firminho, hendo). Tylko 3 transfery z klubu moga byc w jakikolwiek sposob odczuwalne - hendo, fabinho i firminho. Przyszlo 2 bardzo fajnych pomocnikow więc wg mnie nie najgorzej to zalatane zostalo.
użytkownik zablokowany 02.08.2023 12:40 #
użytkownik zablokowany 02.08.2023 12:41 #
TAA znowu na obronie , kpina.. Jones może mu buty wąchać..
użytkownik zablokowany 02.08.2023 12:44 #
Lfc1990 02.08.2023 12:47 #
To kto miałby grać na prawej obronie tragiczny gomez czy kontuzjowany bradley.
stuś 02.08.2023 12:47 #
bidna ta nasza ławka, a w połowie października będzie wyglądać tak: Adrian, Clark, Scanlon, Doak, McConnell, Koumas, Quansah, Frauendorf
BigAnfield 02.08.2023 13:23 #