Osób online 1442

Núñez: To zasługa całego zespołu

W niedzielne popołudnie fani the Reds przeżyli prawdziwy rollercoaster. Najpierw po błędzie technicznym Trenta Alexandra-Arnolda gospodarze dzisiejszego meczu, Newcastle wyszli na prowadzenie, a chwilę później Virgil van Dijk obejrzał czerwoną kartkę za faul na Alexandrze Isaku.

Po przerwie drużyna Eddiego Howe'a ruszyła z impetem do przodu i próbowała zamknąć mecz golem na 2:0. W 77. minucie spotkania na boisko wszedł jednak Darwin Núñez, który uznał, że mecz jeszcze nie został rozstrzygnięty.

Najpierw wykorzystał techniczny błąd Botmana, a potem kiedy wszyscy w Anglii myśleli, że Liverpool próbuje obronić korzystny remis, Urugwajczyk po raz drugi pokonał Nicka Pope'a i zapewnił the Reds 3 punkty.

Po meczu Darwin pochwalił mentalność zespołu, która pozwoliła walczyć do końca o korzystny wynik.

- Prawda jest taka, że bardzo ciężko jest osiągnąć korzystny rezultat grając w osłabieniu. Zwłaszcza kiedy osłabienie przychodzi przy stanie 0:1 - powiedział Núñez.

- Udało nam się to osiągnąć dzięki naszej sile mentalnej. Jestem bardzo szczęśliwy i usatysfakcjonowany. Przede wszystkich chciałbym jednak pogratulować moim kolegom z zespołu.