Osób online 974

Gakpo może wypaść na sześć tygodni

Liverpool czeka na wyniki badań Cody'ego Gakpo, który odniósł uraz w spotkaniu z Tottenhamem. Przewiduje się, że zawodnik może wypaść na okres do sześciu tygodni.

Gakpo w sobotę wieczorem wyjechał z Londynu ze stabilizatorem na kolanie, kontuzji doznał po brzydkim starciu z bocznym obrońcą Spurs, Destinym Udogie.

Udogie usiłował zatrzymać napastnika wślizgiem, trafił go jednak w kostkę, wykręcając ją i sprawiając, że reszta jego ciała wygięła się w przeciwnym kierunku, finalnie powodując wymuszoną zmianę w przerwie meczu.

Holender nie zszedł z murawy bezpośrednio po tym zdarzeniu, zdołał jeszcze zanotować wyrównujące trafienie tuż przed końcem pierwszej połowy, jednak w pomeczowej wypowiedzi Jürgen Klopp wyjaśnił, że to 'prawdopodobnie' poważny uraz, zawodnik do tunelu schodził mocno utykając.

Wszyscy mają jeszcze nadzieję, że badania przeprowadzone w niedzielę oraz te, którym podda się w kolejnym tygodniu wykażą, że Gakpo nie stało się nic złego.

Istnieje jednak ryzyko, że napastnik będzie musiał dłużej odpocząć od piłki, specjalista od urazów @physioscout stwierdził, że mogło dojść do 'uszkodzenia więzadła pobocznego przyśrodkowego'.

- Poprzez wykręcenie jego kostki na przyśrodkową część kolana został wytworzony nacisk - wyjaśniono na tym koncie dodając, że 'wykorzystanie stabilizatora zazwyczaj wskazuje na uraz stopnia drugiego lub trzeciego', podkreślając również 'ryzyko jednoczesnej kontuzji kostki'.

Średni czas powrotu do gry w przypadku urazów pierwszego stopnia to od tygodnia do dwóch, przy kontuzjach drugiego stopnia jest to trzy do sześciu tygodni, z kolei przy trzecim stopniu jest to sześć do ośmiu tygodni.

Z tego powodu jeśli kontuzja zostanie potwierdzona, Gakpo prawdopodobnie nie będzie zdolny do gry przez okres około sześciu tygodni.

To byłby oczywiście duży cios dla Liverpoolu, w ostatnich tygodniach Klopp wykorzystywał głębię składu i często rotował zawodnikami.

W sobotę Gakpo zanotował swój szósty występ od pierwszej minuty w tym sezonie, strzelił swojego trzeciego gola, było to jego drugie trafienie na przestrzeni czterech dni, trzecie przez ostatnie dwa tygodnie.

W przypadku jego wymuszonej pauzy większa presja będzie spoczywała na Darwinie Núñezie, przed sobotnią porażką Klopp wyjawił jednak, że ten zmaga się z urazem 'małej kości', którego nabawił się jeszcze w trakcie gry w reprezentacji Urugwaju.

Inny zawodnik The Reds występujący na pozycji środkowego napastnika, Diogo Jota, jest zawieszony na jeden mecz w Premier League z powodu otrzymania dwóch żółtych, a w rezultacie czerwonej kartki.