Osób online 1116

Statystyki przed meczem z Mewami

Mohamed Salah ma szansę stać się najlepszym strzelcem Liverpoolu w historii potyczek przeciwko Brighton & Hove Albion.

Egipcjanin strzelił 6 bramek dla The Reds przeciwko Mewom, tyle samo co Sir Kenny Dalglish, tak więc jedno trafienie w niedziele przesunie go na szczyt tej klasyfikacji.

Poniżej prezentujemy więcej przedmeczowych statystyk...

Ten mecz przypadnie na ósmą rocznicę rozpoczęcia pracy przez Jürgena Kloppa jako menadżera Liverpoolu. Dotychczas wygrał 190 na 303 meczów ligowych.

The Reds brakuje zaledwie sześciu goli do liczby 650 bramek zdobytych w lidze pod batutą Kloppa.

Liverpool zwyciężył cztery z sześciu ostatnich spotkań w Premier League z Brighton, zaliczając jeden remis i jedną porażkę w poprzednim sezonie.

Jeżeli chodzi o zawodników z pola The Reds, tylko Andy Robertson oraz Dominik Szoboszlai rozegrali wszystkie możliwe minuty w kampanii ligowej. Alisson oczywiście także nie opuścił ani minuty.

Pierwszy gol Robertsona dla klubu przypadł właśnie na spotkanie przeciwko Mewom, w zwyciężonym meczu 4:0 w maju 2018 roku.

Zanim Mac Allister przeniósł się na Anfield, rozegrał 112 meczów dla Brighton we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 20 bramek. W samej lidze zdobył 16 goli w 98 występach.

The Reds zwyciężyli 20 z 38 spotkań rozegranych między tymi zespołami.

James Milner rozegrał 332 spotkań dla Liverpoolu, zdobywając 26 goli w trakcie swojego 8-letniego pobytu w Merseyside. Od tego sezonu reprezentuje barwy Brighton.

Adam Lallana przed przenosinami na The Amex Stadium w 2020 roku zdobył 22 bramki w 178 meczach dla The Reds.

Drużyna Roberto De Zerbiego zdobywała przynajmniej jednego gola w każdym z ostatnich 23 spotkań w lidze, od czasów porażki 0:1 z Fulham w lutym.