Osób online 1184

Luis Díaz z dubletem w barwach Kolumbii

Luis Díaz zagrał dla reprezentacji Kolumbii w eliminacjach do mistrzostw świata i pomógł swojemu zespołowi pokonać Brazylię za sprawą dwóch goli.

To był pracowity wieczór dla zawodników The Reds, bowiem czterech z nich wystąpiło w ramach kwalifikacji strefy CONMEBOL.

Díaz trafił dwukrotnie w ostatnich 15 minutach meczu na Estadio Metropolitano, gdzie Kolumbia odrobiła straty i wygrała 2:1 z Brazylią Alissona Beckera, która wcześniej wyszła na prowadzenie dzięki trafieniu Gabriela Martinelliego w pierwszej połowie.

Obaj piłkarze Liverpoolu rozegrali pełne spotkanie, a emocjonalne zwycięstwo Díaza obserwował w Barranquilli jego ojciec.

Z kolei Darwin Núñez strzelił drugą bramkę w wygranym 2:0, wyjazdowym meczu Urugwaju z Argentyną, a Alexis Mac Allister wystąpił w pierwszej połowie tego spotkania.

Núñez trafił do siatki na trzy minuty przed końcem spotkania, pieczętując triumf swojego zespołu, dla którego wynik otworzył Ronald Araujo. Dzięki temu podopieczni Marcelo Bielsy odnieśli historyczne zwycięstwo w Buenos Aires.