Osób online 1561

Pamiętne zwycięstwa z City pod wodzą Kloppa

Przed sobotnią wyprawą podopiecznych Jürgena Kloppa do Manczesteru wspominamy najlepsze wygrane The Reds w rywalizacji z aktualnymi mistrzem Anglii.

Niemiecki trener spotykał się z City 23 razy, osiągając zwycięstwo w 10. spotkaniach.

Listopad 2015 - Manchester City - Liverpool FC 1:4 (Premier League)

Pierwszy mecz Kloppa przeciwko drużynie z Etihad zakończyło się wysokim zwycięstwem ekipy z Anfield.

Po miesiącu niemieckiego trenera w nowym klubie Liverpool udał się na wyjazd na Etihad oraz pokonał rywala, sięgając po trzybramkową przewagę po końcowym gwizdku sędziego.

Po 32. minutach Liverpool prowadził już 3:0 po samobójczym trafieniu Eliaquima Mangala oraz golach Philippe Coutinho i Roberto Firmino.

Przed przerwą Sergio Aguero wpisał się na listę strzelców, natomiast mecz został "zamknięty" po bramce Martina Skrtela.

Styczeń 2018 - Liverpool FC - Manchester City. 4:3 (Premier League)

Hit Premier League w styczniu 2018 roku miał swoją ciekawostkę: City przyjechało na Anfield nie mając żadnej porażki w sezonie 2017/18.

W 1. połowie Alex Oxlade-Chamberlain dał swojej drużynie prowadzenie, lecz w ciągu kilku minut Leroy Sane odrobił stratę.

9 minut w 2. połowie zmieniły całokształt meczu na Anfield. Wtedy gospodarze trzykrotnie pokonali bramkarza rywali, doprowadzając do wyniku 4:1. Wśród strzelających okazali się Firmino, Mane oraz Salah.

Bernardo Silva i Ilkay Gundogan pomogli City złapać kontakt, natomiast Liverpool nie pozwolił gościom na zdobycie 4. bramki i sięgnął po komplet punktów.

Kwiecień 2018 - Liverpool FC - Manchester City. 3:0 (Liga Mistrzów)

3 miesięcy po wygranej 4:3 Liverpool podejmował City w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Salah, Oxlade-Chamberlain oraz Mane ponownie wpisali się na listę strzelców - tym razem zdobywając bramki w 1. połowie gry.

W spotkaniu rewanżowym podopieczni Kloppa pokonali drużynę z Manczesteru 2:1 na wyjeździe i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów.

Listopad 2019 - Liverpool FC - Manchester City. 3:1 (Premier League)

W maju 2019 roku Liverpoolu zabrakło jednego punktu, żeby po raz pierwszy od wielu lat wygrać mistrzostwo Anglii. Listopadowa rywalizacja z największym przeciwnikiem w walce o 1. miejsce w Premier League miała ogromne znaczenie.

Zwycięstwo z Obywatelami pozwoliło drużynie Kloppa kontynuować fantastyczną passę bez porażek w lidze.

W 6. minucie spotkania Fabinho otworzył wynik mocnym uderzeniem z dystansu, a w końcówce 1. połowy Salah powiększył przewagę. W drugiej części spotkania Mane dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa, podwyższając wynik na 3:0.

W końcówce Silva zdobył co prawda gola, natomiast trzy punkty pozostały na Anfield. Mistrzostwo również.

Kwiecień 2022 - Man City - Liverpool FC 2:3 (FA Cup)

Wiosenny dzień na Wembley zakończył się fantastycznym zwycięstwem Liverpoolu w Pucharze Anglii.

City i Liverpool spotkały się w półfinale FA Cup.

Przed przerwą Liverpool wysoko prowadził 3:0 po bramce Ibrahimy Konate oraz dwóm trafieniom Sadio Mane.

Jack Grealish i Silva zdobyli dwie bramki w 2. połowie, natomiast The Reds awansowali do finału rozgrywek, gdzie w decydującym spotkaniu pokonali Chelsea (w serii rzutów karnych).