Osób online 1460

Endō wraca do Liverpoolu

Wataru Endō zamelduje się w AXA Training Centre w poniedziałek po tym, jak Japonia odpadła z Pucharu Azji.

Udział Samurajów w turnieju zakończył się w dramatycznych okolicznościach - Japończycy przegrali w sobotnim ćwierćfinale z Iranem 2:1 po golu z rzutu karnego w 96. minucie.

Jednak nie oznacza to odpoczynku dla Endō, który po meczach dla kadry natychmiast wraca do Liverpoolu.

Najpierw sztab oceni sprawność 30-latka i jeśli nie będzie żadnych problemów, powinien wrócić do pełnych treningów jeszcze w tym tygodniu.

Jeśli tak się stanie, Endō będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na weekendowe starcie Premier League z Burnley na Anfield.

Ostatni mecz, w jakim zagrał Endō, to mecz wygrany u siebie z Newcastle 4:2 w Nowy Rok.

Udział w Pucharze Azji przerwał serię ośmiu kolejnych występów od pierwszej minuty Japończyka, który zastępował w barwach The Reds kontuzjowanego Alexisa Mac Allistera.

Argentyńczyk wrócił już do pełni sił i to on przejął rolę pierwszego defensywnego pomocnika w zespole pod nieobecność kolegi.

Jednak Klopp z pewnością ucieszy się z większego pola manewru, biorąc pod uwagę fakt, że Liverpool wciąż rywalizuje o trofea na czterech frontach.