Osób online 1460

5 wniosków po spotkaniu z Luton Town

Liverpool odrobił straty i pokonał Luton Town 4:1 na Anfield w środowy wieczór w Premier League.

Straciwszy gola w 12 minucie meczu za sprawą Chiedoziego Ogbene, The Reds wzięli się do roboty w drugiej połowie spotkania, a bramki zdobywali kolejno Van Dijk, Gakpo, Díaz oraz Elliott.

Poniżej prezentujemy pięć najważniejszych wniosków po tym spotkaniu...

Kolejny powrót w drugiej połowie

Po raz kolejny już Liverpool udowodnił, że nigdy się nie poddaje.

Frustrująca pierwsza połowa stała się tylko wspomnieniem, gdy w odstępie 125 sekund padły dwie bramki naprzeciw trybuny The Kop.

Główka Van Dijka wyrównała stan rywalizacji, a następnie Anfield wybuchło, gdy Cody Gakpo zdobył drugiego gola, także po uderzeniu głową, po sprytnym wyprowadzeniu akcji po wyrzucie z autu. Przy obu bramkach asystę zaliczył Alexis Mac Allister.

Gospodarze dalej nacierali i pytanie nie brzmiało czy Liverpool zdoła podwyższyć prowadzenie, a kiedy.

Díaz i Elliott upiększyli rezultat spotkania, a charakterystyczne uderzenia pięścią Kloppa przed każdą z czterech trybun pokazało, jak istotne i ważne było to zwycięstwo.

Bradley znowu błyszczy

Conor Bradley z pewnością zasłużył na owację na stojąco od całego Anfield, gdy schodził z boiska w 68. minucie.

Boczny obrońca odegrał kluczową rolę w odwróceniu rezultatu tego spotkania. Jego nieustępliwość w bocznym sektorze boiska była istotna, a jego przytomne zachowanie przy wyrzucie z autu pozwoliło Liverpoolowi na zdobycie bramki na 2:1.

Bradley wykreował trzy szanse, zaliczył dwa udane dryblingi, zwyciężył siedem pojedynków a także zaliczył trzy przechwyty w kolejnym świetnym, kompletnym występie.

Wyrazy podziwu.

Pięciu napastników z dwucyfrówką

Bramka Díaza w 71. minucie meczu oznacza, że ma już on 10 goli we wszystkich rozgrywkach.

Jest zatem piątym graczem The Reds w tym sezonie z dwucyfrówką na koncie. Taka sytuacja powtórzyła się tylko raz w trakcie ostatnich ośmiu sezonów.

Mohamed Salah ma 19 bramek, na drugim miejscu w kwalifikacji strzelców jest Diogo Jota z 14 golami. Podium zamyka Darwin Núñez z 13 trafieniami, a Cody Gakpo trafiał do siatki 11 razy.

Liverpool jest jedyną drużyną w topowych pięciu ligach, gdzie przynajmniej pięciu graczy może pochwalić się dwucyfrówką.

Wieczór Elliotta

Tego wieczora Harvey Elliott może być z siebie dumny.

Kibic Liverpoolu zaliczył właśnie setny występ dla klubu we wszystkich rozgrywkach.

W wieku 20 lat i 323 dni stał się czwartym najmłodszym zawodnikiem, który osiągnął sto występów w seniorskiej drużynie Liverpoolu. Tylko Michael Owen, Raheem Sterling i Robbie Fowler byli młodsi.

Elliott osłodził sobie ten wieczór zdobywając ostatniego gola tego wieczoru, wspaniale umieszczając futbolówkę w okienku bramki.

Wembley czeka

Twierdzenie, że skład Liverpoolu skupia się jedynie na Luton Town okazało się prawdą.

Nie należało zaprzątać sobie myśli niedzielnym spotkaniem finału Pucharu Ligi z Chelsea, jako że zwyciężenie Luton wymagało pełnej koncentracji i zaangażowania.

Teraz można już pozwolić sobie na ekscytacje związaną z meczem na Wembley, jako że na horyzoncie widać już pierwsze trofeum, jakie jest do zdobycia w sezonie 2023/24.