Osób online 1171

Gravenberch nie zagra w tym tygodniu

W czasie ważnego tygodnia dla Liverpoolu Ryan Gravenberch będzie niedostępny ze względu na uraz więzadła kostki.

Holender znajduje się poza grą od finału Carabao Cup, gdy w pierwszej połowie tego starcia został zmieniony z powodu nabawienia się kontuzji.

Zawodnik nie będzie mógł wystąpić w najbliższych meczach ze Spartą Praga w Lidze Europy i Manchesterem City w Premier League.

W poprzednim tygodniu, Klopp zapowiedział nieobecność swojego podopiecznego w starciach z Southampton i Nottingham Forest. Powiedział wtedy:

- To kontuzja więzadła, mogło być dużo gorzej, ale jest na tyle źle, że jest wykluczony na dwa następne mecze, a potem się zobaczy.

Tak czy inaczej, ocenia się, że najbardziej prawdopodobnym terminem powrotu Gravenbercha będą mecze po marcowej przerwie na reprezentacje.

Oznacza to, że Holender ominie nie tylko dwa spotkania w tym tygodniu, ale także rewanż ze Spartą Praga i wyjazdowe spotkanie z Manchesterem United w FA Cup.

Mimo to, zdaniem sztabu medycznego klubu zawodnik miał dużo szczęścia, że brutalne wejście Moisesa Caicedo na Wembley nie spowodowało złamania.

Gravenberch jest jednym z tych kontuzjowanych zawodników Liverpoolu, którego powrotu oczekuje się w niedługim czasie.

Istnieje nadzieja, że Mohamed Salah powróci do treningów w tym tygodniu, a być może nawet będzie mógł wystąpić w niedzielnym starciu z City.

Powrotu Curtisa Jonesa, Trenta Alexandra-Arnolda i Alissona również oczekuje się w okolicach przerwy na reprezentacje, by zapewnić znaczne wzmocnienie drużynie Kloppa.