05.05.2024
17:30

Osób online 1279

Wtorkowe mecze Czerwonych w reprezentacjach

Debiutancki gol Conora Bradleya w barwach Irlandii Północnej zapewnił jego drużynie zwycięstwo (1:0) w wyjazdowym pojedynku ze Szkocją.

Boczni obrońcy Liverpoolu kończyli w mocno odmiennych nastrojach spotkanie rozgrywane na Hampden Park. Bradley popisał się fantastycznym uderzeniem w pierwszej odsłonie, nie dając większych szans bramkarzowi na udaną interwencję.

Z kolei Robbo grający z opaską kapitana na ramieniu, wobec kontuzji kostki, został zmieniony w 37. minucie rywalizacji.

Dominik Szoboszlai wpisał się na listę strzelców w wygranym 2:0 przez Węgrów starciu z Kosowem. Pomocnik the Reds w 58. minucie otworzył wynik spotkania w Budapeszcie.

Luis Diaz i Ibrahima Konate również odnieśli wygrane w towarzyskich pojedynkach swoich ekip.

Pierwszy z nich zanotował asystę, zanim został zmieniony w drugiej odsłonie pojedynku Kolumbii z Rumunią w Madrycie. Drużyna z Ameryki Południowej triumfowała w stolicy Hiszpanii 3:2.

Ibou Konate rozegrał pełne spotkanie, zaś Francuzi pokonali w Marsylii 3:2 Chile.

Na Wembley Joe Gomez wszedł na boisko już w 10. minucie, zastępując Stonesa. Anglicy zremisowali 2:2 z Belgią.

We Frankfurcie Niemcy podejmowali Holandię. Virgil van Dijk zagrał od początku, z kolei Cody Gakpo pojawił się na boisku w ostatnim kwadransie. Gospodarze Mistrzostw Europy zwyciężyli 2:1 z Oranje.

Kostas Tsimikas przegrał decydujący baraż o awans na EURO. Grecy przegrali po serii rzutów karnych z Gruzją (2:4). Po 120. minutach meczu w Tbilisi był bezbramkowy remis. Lewy obrońca the Reds odhaczył spotkanie w pełnym wymiarze czasowym.

W angielskiej młodzieżówce świetne zawody rozegrał Harvey Elliott, notując 2 asysty w pojedynku z Luksemburgiem (7:0). Oprócz pomocnika Liverpoolu w wyjściowym składzie młodych Lwów pojawił się również Jarell Quansah.

Luke Chambers i Kaide Gordon zagrali dla Anglii U-20, która pokonała 3:1 Czechów.

Lewis Koumas i Terence Miles wystąpili od pierwszych minut w kadrze Walii do lat 21, która w towarzyskiej potyczce przegrała 0:2 z Marokiem.