Osób online 912

Kolejne problemy w obronie United

Już w niedziele Liverpool zagra na wyjeździe z United. Wczoraj ekipa z Manchesteru przegrała 3:4 z Chelsea na Stamford Bridge, prowadząc na kilka minut przed końcem spotkania 3:2.

W końcówce czwartkowego meczu Chelsea potrafiło w niesamowity sposób nadrobić straty i sięgnąć po zwycięstwo. Jednak na tym problemy United nie skończyły się.

Dwóch środkowych obrońców drużyny Ten Haga doznało kontuzji, wskutek czego musieli zejść z boiska.

Raphael Varane nie był w stanie wybiec na 2. połowę. W drugiej odsłonie rywalizacji zamienił go Jonny Evans. Po 20 minutach również nie był w stanie kontynuować gry.

Przed meczem kibice dowiedzieli się o urazie Casemiro, który dołączył do listy piłkarzy kontuzjowanych.

Jeśli chodzi o plagę urazów w defensywie United, jest ona dosyć poważnym problemem dla drużyny Ten Haga. Wcześniej klub powiadomił o kontuzjach Lisandro Martineza i Victora Lindelofa, którzy nie będą dostępni w ciągu kolejnego miesiąca. Luke Shaw i Tyrell Malacia mają poważniejsze kontuzje, przez co wrócą do gry później.

Anthony Martial i Altay Bayindir nie pomogą drużynie w rywalizacji z The Reds.

Po meczu w Londynie Ten Hag skomentował sytuację z Varanem, Evansem i Casemiro.

- Obecnie nie jestem w stanie powiedzieć, czy będą do naszej dyspozycji w niedzielę.

Jednak należy zauważyć, że jeśli pozostaną niedostępni, United będą mieli zaledwie czterech z pięciu dorosłych obrońców. W takim razie pozostanie im tylko Harry Maguire.

W tym przypadku opcją dla Ten Haga jest Willy Kambwala, który w obecnym sezonie rozegrał 7 ligowych spotkań (tylko 1 w wyjściowej jedenastce).

Kontuzja Casemiro wywołuje kolejne problemy w linii pomocy.

Komentarze (11)

AirCanada 05.04.2024 13:23 #
Trzeba wykorzystać te braki. Zagrać spokojnie i dojrzale. Na pewno coś strzelimy, ale musimy odpowiednio zabezpieczyć środek pola, dlatego Endo musi być. Czas na rotację z przodu i występ Gakpo w 1 składzie.
el_pistolero 05.04.2024 13:47 #
No nie zakłamujmy rzeczywistości, brakuje Joty i Arnolda, ale ich straty są jednak większe. Zagrać swoje i wywieźć z Old Trafford obowiązkowo 3 pkt.
ManiacomLFC 05.04.2024 18:33 #
Zapomniałeś o Alissonie :P ale to że o nim zapomniałeś świadczy tylko o tym jak świetnie radzi sobie Kelleher
kuczq 05.04.2024 13:51 #
Jeżeli chodzi o ilość kontuzji to wygląda to podobnie. Oni jednak mają większość w obronie, u nas w każdej formacji kogoś brakuje.
Jarekrk 05.04.2024 14:53 #
Z tego co pamiętam w 1szym meczu u nas też nie było Casemiro/Bruna/Malaci/Harrego/Lindellofa a i tak skończyło się 0-0 przy 30+ sytuacjach.
Więc full koncentracja i nie liczymy kogo nie ma.
Madara 05.04.2024 19:51 #
Ich problemy kadrowe są mało istotne biorąc pod uwagę ich styl gry narzucony przez pseudo wizjonera Ten Haga, futbol niewygodny, wybijający mocnych rywali z koncentracji i uderzenia, z nimi trzeba szybko strzelić bramkę i kontrolować spotkanie, utrzymywać się przy piłce, grać dobrze z tyłu i nie tracić głupio piłki bo co jak co ale ich kontry są bardzo grozne co już nie raz udowodnili w tym sezonie. Zagrajmy z nimi mądrze a nie na pełnej kurwie.
Rush68 05.04.2024 20:31 #
Podstawa to wykorzystać sytuację i nie nadziać się na kontrę z jednym zawodnikiem w obronie jak ostatnio.Strzelic a potem dobić
Rush68 05.04.2024 20:33 #