Kampania "Respect" nie działa

Jak dla mnie cała ta kampania „Respect” nie działa. Ostatnie oskarżenia FA wobec Suareza tylko to potwierdzają. Naprawdę nie rozumiem czemu otrzymał on naganę od Football Association, które, na kolanach wręcz, prosiło Szwajcarów o zmniejszenie kary dla Wayne’a Rooney’a.

„Respect” będzie funkcjonowało, jeżeli kibice, którzy znieważają piłkarzy będą aresztowani. W dzisiejszych czasach mają oni do dyspozycji masę nagrań w wysokiej jakości, więc nie byłoby z tym problemów.

Wydaje się, że fani mogą nękać każdego piłkarza. FA nie może po prostu powiedzieć „tak to już jest”, a następnie oskarżać kogoś, za to, że odpowiada na takie zachowania.

Nieważne czy jest to Suarez, czy ktokolwiek inny. Jeżeli gracz doświadcza złośliwych komentarzy, to powinien mieć prawo na to zareagować.

Spójrzcie, byłem piłkarzem przez wiele lat. Zawsze jest się przygotowanym na obelgi kierowane w Twoją stronę oraz drażnienie przez kibiców, ale zbytnio się tym nie przejmujesz. To część meczu piłkarskiego. Jednak jest granica, której nie należy przekraczać.

Harry Redknapp został ostatnio niesamowicie zniesławiony w Aston Villi przez ojca i syna, którzy przeklinali w jego stronę i Redknapp słusznie zwrócił uwagę, że nie mógł na to odpowiedzieć. Czy coś takiego wydarzyłoby się na ulicy? Nie wydaje mi się.

Jeżeli policja w końcu zainteresuje się jednym z takich kibiców, to reszta się trochę zastanowi, zanim zrobi to samo. Zgadzam się z fanami, że trzeba czasami odreagować swoją złość, szczególnie, gdy drużyna gra słabo.

Jednak kierowanie obelg indywidualnie to posuwanie się za daleko.

Przynajmniej Suarez potrafił odstawić tę sprawę na bok i strzelić bramkę przeciwko QPR w zeszły weekend.

Liverpool z całą pewnością jest bliski dokonania pogromu. Już nawet QPR strzelało za nich w poprzeczki.

W każdym razie, Suarez potrzebuje partnera, który jest inteligentnym graczem i kiedy Steven Gerrard wróci do gry, to ciekawie będzie zobaczyć na jakiej pozycji będzie on grał.

Mark Lawrenson

Autor: Tomasi Dodano: 13.12.2011

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON