• Data urodzenia: 15.10.1999
  • Miejsce urodzenia: Nottingham
  • Data debiutu: 08.07.2016
  • Inne kluby: wychowanek

Ben Woodburn stał się najmłodszym strzelcem bramki w historii Liverpoolu, gdy zdobył gola w meczu z Leeds United w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej 29 listopada 2016 roku.

Było to jego drugie oficjalne spotkanie w zespole seniorów. Pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu na Anfield zaledwie 14 minut przez zdobyciem bramki.

Mając 17 lat, 1 miesiąc i 14 dni Woodburn pobił 19-letni rekord najmłodszego strzelca należący do Michaela Owena.

Dołączył do klubowej akademii jako gracz kategorii U7 i może grać na każdej pozycji w pierwszej linii.

Reprezentant Walii w kategorii U19 zadebiutował w U18 już jako 15-latek w sezonie 2015/16 i zakończył sezon jako czołowy strzelec tej kategorii wiekowej.

Od początku sezonu 2016/17 Woodburn grał w kilku meczach pierwszego zespołu w trakcie sezonu przygotowawczego.

W listopadzie 2016 roku Woodburn podpisał nowy długoterminowy kontrakt.

Debiut w oficjalnym meczu pierwszego zespołu miał miejsce w tym samym miesiącu podczas meczu z Sunderlandem, zaledwie 3 dni przed pamiętnym meczem z Leeds.

Łącznie Woodburn zagrał w 9 meczach sezonu 2016/17, w tym w 5 w Premier League. Dodatkowo został uznany przez klubową akademię piłkarzem roku, a także powołany do kadry Walii.

Dobrą passę kontynuował w roku 2017, gdy zarówno latem jak i we wrześniu imponował formą. Zaowocowało to oficjalnym debiutem w dorosłej reprezentacji Walii, podczas którego zdobył on zwycięską bramkę w wygranym przez Smoki 1-0 meczu.

Tego samego roku, 25 października Woodburn podpisał kolejny długoterminowy kontrakt.

Po sezonie 2017/18, w którym nie miał zbyt wiele szans na grę, Woodburn w sierpniu 2018 roku dołączył na zasadzie rocznego wypożyczenia do grającego w Championship zespołu Sheffield United.

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON