2:1 - Kobbie Mainoo (67′)
2:2 - Mohamed Salah (84')

Onana; Dalot, Maguire, Kambwala, Wan-Bissaka; Casemiro, Mainoo; Garnacho, Fernandes, Rashford (Antony 66′); Hojlund

Kelleher, Bradley (Gomez 66′), Quansah, Van Dijk, Robertson, Endo (Elliott 68′), Mac Allister, Szoboszlai (Jones 66′), Salah, Nunez (Gakpo 68′), Diaz

Liverpool zremisował w niedzielnym meczu z Manchesterem United na Old Trafford 2:2 i stracił pozycję lidera Premier League na rzecz Arsenalu.

Lepiej to spotkanie zaczęli gospodarze. Manchester United trafił do siatki w 2. minucie za sprawą Garnacho, lecz arbiter słusznie wskazał pozycję spaloną.

W 3. minucie the Reds powinni trafić do siatki za sprawą Szoboszlaia, który nie wykorzystał cudownego podania Salaha i został powstrzymany przed czujnego Onanę.

W 11. minucie Dominik Szoboszlai mocno uderzył z 17. metrów, lecz piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki United.

W 18. minucie po szybkim wypadzie Liverpoolu, z lewego sektora boiska dobrym dośrodkowaniem popisuje się Robertson, ale bardzo aktywny Węgier z 10 metrów po uderzeniu z pierwszej piłki nie trafił w światło bramki.

W 23. minucie goście z Anfield wychodzą na prowadzenie! Z kornera dośrodkował Andy Robertson, piłkę sprytnie głową przedłużył Nunez, a Luis Diaz strzałem z 6 metrów nie dał szans Onanie.

W 27. minucie zakotłowało się w polu karnym Liverpoolu, lecz Casemiro po uderzeniu głową był daleki od celu.

W 33. minucie Diaz zgrał piłkę do Salaha, ale po strzale Króla Egiptu dobrą paradą popisał się Onana.

Dwie minuty później przed okazją bramkową znalazł się Darwin Nunez, lecz strzał Urugwajczyka poszybował nad poprzeczką bramki gospodarzy.

W końcówce pierwszej połowy po kombinacyjnej akcji, szczęścia spróbował w polu karnym Conor Bradley, ale strzał naszego obrońcy został zablokowany przez Dalota.

Po pierwszej połowie the Reds prowadzili na Old Trafford 1:0.

W 49. minucie niespodziewanie Czerwone Diabły doprowadziły do remisu. Quansah popełnił duży błąd, chcąc zagrać futbolówkę do Van Dijka. Młody Anglik podał wyjątkowo niedokładnie, piłkę przejął Bruno i strzałem z 40 metrów zaskoczył będącego na skraju pola karnego Kellehera.

W 52. minucie bliski szczęścia był Garnacho, który pokusił się o strzał z dystansu, ale po rykoszecie futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

W 54. minucie doskonałą okazję po świetnym kontrataku ma Darwin Nunez. Urugwajczyk otrzymał podanie od Diaza i będąc kilka metrów przed bramką United nie trafił nawet w światło bramki.

W 66. minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie. Kobbie Mainoo miał sporo wolnej przestrzeni i zdecydował się na strzał z 15. metrów, piłka poszybowała wprost w okienko bramki Kellehera, który nie mógł nic zrobić, by uchronić Liverpool przed stratą gola.

W 76. minucie o strzał z powietrza pokusił się Gomez, piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła w ręce Onany.

W 79. minucie powinno być 2:2. W kilkunastu metrów strzelał Diaz, futbolówkę do lewej strony 'wypluł' Onana, jednak dobitka Salaha była mocno niecelna.

W 82. minucie mamy karny dla the Reds. W polu karnym Wan-Bissaka fauluje Elliotta a do jedenastki podchodzi Salah, doprowadzając do remisu.

W 93. minucie kapitalną okazję miał Diaz, lecz z 6 metrów po zgraniu piłki przez Robbo, uderzył nad poprzeczką.

W 97. minucie swojej szansy próbował jeszcze Elliott, ale dobrze ustawiony Onana pewnie wychwycił piłkę. Po chwili sędzia zakończył spotkanie.

Liverpool zremisował 2:2 na Old Traffford i przez gorszy bilans bramkowy ustąpił pozycji lidera Kanonierom.