CRY

0:1 - Eberechi Eze (14')

Alisson; Bradley (Alexander-Arnold 48′), Konate, Van Dijk, Robertson; Endo (Szoboszlai 46′), Mac Allister, Jones (Elliott 82′); Salah, Diaz (Jota 66′), Nunez (Gakpo 66′)

Henderson; Clyne (Ward 77′), Andersen, Lerma; Munoz, Wharton, Hughes (Riedewald 77′), Mitchell; Olise (Ayew 68′), Eze (Schlupp 77′), Mateta

Liverpool przegrał 0:1 z Crystal Palace na Anfield, oddalając swoje marzenia o mistrzowskim tytule.

Orły z Londynu są pierwszym zespołem w tym sezonie Premier League, który zgarnął całą pulę nad rzeką Mersey.

Czerwoni pierwszy celny strzał oddali w 7. minucie. Robertson zszedł do środka pola i zgrał futbolówkę do Darwina, ale strzał Urugwajczyka był w środek bramki i Henderson nie miał problemów z udaną interwencją.

W 14. minucie Orły trafiają do siatki gospodarzy. Olise wypatrzył Mitchella, ten. mając dużo wolnej przestrzeni wyłożył piłkę 'na tacy' Eze, a napastnik bez problemów z kilku metrów skierował futbolówkę do bramki.

W 17. minucie Virgil van Dijk powtórzył 'wyczyn' Stevena Gerrarda sprzed kilku ładnych lat. Holender poślizgnął się na własnej połowie, Mateta w sytuacji sam na sam uderzył na bramkę, piłka minęła Alissona, ale ofiarną interwencją popisał się Robbo, wybijając piłkę z linii bramkowej.

W 26. minucie po rzucie rożnym Liverpoolu, okazję miał Wataru Endo, ale uderzenie Japończyka z kilku metrów obiło poprzeczkę bramki Palace.

W 28. minucie Robertson z lewego skrzydła dobrze wypatrzył w polu karnym Luisa Diaza, ale bardzo dobrą paradą gości przed utratą gola uchronił Henderson.

W 31. minucie mamy rzut wolny dla the Reds. Salah lekko musnął piłkę, by uderzył Mac Allister, ale futbolówka obiła mur Orłó.

W 33. minucie Mo Salah po podaniu Argentyńczyka zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale Henderson wypiąstkował piłkę do boku.

W 42. minucie szansę ma Olise, uderzając z 17 metrów, ale Alisson był dobrze ustawiony i pewnie chwycił piłkę.

Na samym początku drugiej połowy urazu kolana nabawił się Conor Bradley i był zmuszony opuścić plac gry przy asyście fizjoterapeutów.

W 54. minucie doskonałą sytuację miał Darwin Nunez. Napastnik Liverpoolu z 5 metrów trafił jednak w nogi Deana Hendersona.

W 69. minucie po rzucie rożnym piłkę strącił Virgil van Dijk, a Diogo Jocie zabrakło niewiele by dopaść futbolówki.

W 72. minucie dobra okazja Liverpoolu. W polu karnym Salah zgrywa piłkę do Szoboszlaia, Węgier podaje do Joty, ale strzał Portugalczyka wybronił ... Clyne.

W 74. minucie goście mogli 'zabić' mecz, gdyby nie Alisson. Po podaniu w pole karne Mateta uderzył z dosłownie 3 metrów, ale Brazylijczyk wybił piłkę.

Chwilę później Liverpool staje przed kapitalną okazją, by doprowadzić do remisu. Gakpo świetnym podaniem obsłużył Jonesa, który w sytuacji sam na sam z Hendersonem nie trafił w światło bramki Palace.

W 86. minucie dośrodkowywał Gakpo, strzał głową Elliotta został jednak wybroniony przez Hendersona.

W doliczonym czasie gry doskonałą okazję ma jeszcze Mo Salah, ale uderzenie Egipcjanina z 4 metrów blokuje Mitchell.