15.05.2004 16:00
1:1
Newcastle United
NEW

Wspaniała druga bramka Michaela Owena zapewniła jeden punkt the Reds w ostatnim meczu sezonu z Newcastle na Anfield.

Po zapewnieniu sobie absolutnego celu minimum, czyli czwartego miejsca, bramka Owena w 68 minucie zapewniła zakończenie sezonu w dobrych nastrojach, po tym jak goście objęli niespodziewane prowadzenie w pierwszej połowie.

Gerard Houllier wystawił taką samą jedenastkę jak tydzień wcześniej w wygranym meczu 3-0 z Birmingham City. Jednocześnie miejsce w Lidze Mistrzów zostało zapewnione w ciągu tygodnia, kiedy Newcastle nie zdołało pokonać Southampton.

Wspaniałą wiadomość otrzymał 19-letni Paul Harrison, który znalazł się na ławce rezerwowych. Stephane Henchoz również wrócił do kadry po kontuzji.

W 25 minucie Shola Ameobi zapewnił prowadzenie Newcastle wykorzystując błąd Samiego Hyypii. Sroki musiał dokonać pięć minuty później zmiany, a w miejsce Ameobiego wszedł Craig Bellamy. The Reds nie zdołali strzelić bramki Newcastle do przerwy.

W 55 minucie Jamie Carragher uratował zespół utrzymując w grze, kiedy wybił piłkę z linii bramkowej.

Gerrard ponownie wykazał się umiejętnościami i wyprowadził Michaela Owena na drogę do wyrównania. Będąc z daleka od bramki Newcastle wydawał się małym zagrożeniem, ale wspaniałe długie podanie trafiło do Owena, który strzelił obok Givena w 68 minucie.

Był to 19. gol Owena w sezonie i było wiele słów, by opisać jego wspaniały dorobek dla Liverpoolu. Był podporą drużyny i ponownie nie zawiódł.

Newcastle dokonało zmian wiedząc, że porażka może zaprzepaścić szansę na grę w Europie.

Wspaniałe zakończenie sezonu 2004/05 dało podstawę dobrych rokowań przed następnym sezonem. Z kilkoma dobrymi transferami i dalszą grą Gerrarda oraz Owena na tym poziomie na pewno można powalczyć o pierwszą trójkę za rok.

Liverpool: Dudek, Finnan, Carragher, Hyypia, Riise, Murphy, Gerrard, Hamann, Kewell, Owen, Heskey.