LEV
UEFA Cup
03.03.2004 20:10
2:4

Liverpool zapewnił sobie miejsce na czwartkowe losowanie czwartej rundy Pucharu UEFA, po emocjonującym zwycięstwie 4-2 w Sofii.

The Reds zakończyli robotę z poprzedniego tygodnia i zapewnili sobie miejsce wśród 16 najlepszych zespołów.

Bramki strzelali Steven Gerrard, Michael Owen i Dietmar Hamann, a w drugiej połowie Sami Hyypia. Liverpool musiał jednak walczyć z gospodarzem meczu, który łatwo się nie poddawał.

Mając dwie bramki w zapasie z pierwszego meczu, Liverpool natychmiast pogrzebał możliwość wygranej Lewskiego Sofia strzelając dwa wspaniałe gole na początku meczu.

W siódmej minucie Steven Gerrard strzelił swojego piątego gola w sezonie. Sofia była sama dla siebie zagrożeniem, gdyż błąd przy bramce popełnił jeden z obrońców. Gerrard przechwycił podanie i lewą nogą strzelił w dalszy róg bramki.

To był wymarzony początek, ale cztery minuty później Liverpool był w jeszcze lepszej sytuacji.

Tym razem bramkę wypracował Dietmar Hamann, który wyłożył podanie do Michaela Owena. Napastnik w zachwycający sposób strzelił na bramkę.

Georgi Iwanow uwolnił się z pod opieki Finnana i strzelił na bramkę Chrisa Kirklanda przywracając nadzieję.

Sasha Simonovic strzelił wyrównującą bramkę w meczu, a Sami Hyypia może ponosić za to winę, gdyż nie zdołał poradzić sobie z zagrożeniem przy własnym polu karnym.

Dwie minuty przed przerwę Liverpool strzelił swoją trzecią bramkę.

Steven Gerrard dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę Didiego Hamanna, a niemiecki pomocnik nie popełnił błędu umieszczając piłkę w siatce.

W 66 minucie Sami Hyypia wykorzystał kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego Gerrarda i strzelił czwartą bramkę.

Jest to kolejny krok the Reds na drodze do wygranej Pucharu UEFA drugi raz w ciągu trzech lat. Kolejny mecz w Europie w następnym tygodniu, po losowaniu w czwartek.

Liverpool: Kirkland, Finnan, Henchoz, Hyypia, Carragher, Gerrard, Hamann, Murphy, Cheyrou, Kewell, Owen.

Weszli z rezerwy: Biscan, Baros, Le Tallec.