15.02.2004 17:05
1:1
Portsmouth
POR

Michael Owen strzelił swojego 150. gola dla Liverpoolu, ale to nie wystarczyło, by zagwarantować miejsce the Reds w ostatniej ósemce Pucharu Anglii, po remisie 1-1 na Anfield.

Obie drużyny muszą spotkać się w rewanżu na Fratton Park, gdyż Matthew Taylor w końcówce meczu wyrównał strzałem z dystansu.

Gerard Houllier obiecał lepsze występy jak tylko do formy powróci Owena. Napastnik reprezentacji udowodnił słowa trenera kolejnym dobrym meczem, w który pokazał jak bardzo brakowało go drużynie przez ostatnie trzy miesiące.

Owen przełamał swoją niemoc strzelecką po trzech minutach w meczu z Manchesterem City. Teraz potrzebował tylko 70 sekund, by zostać jedynie ósmym piłkarzem w historii Liverpoolu, który strzelił co najmniej 150 bramek dla klubu.

Liverpool dobrze wyprowadził akcję, po tym jak Eyal Berkovic stracił piłkę w środku pola. Kiedy Steven Gerrard wyłożył piłkę do Owena, ten nie popełnił błędu i spokojnie wykończył podanie.

Portsmouth strzelił bramkę wyrównującą 12 minut przed zakończeniem meczu. Matthew Taylor został bohaterem Portsmouth strzelając bramkę z dystansu i dając drugą szansę swojej drużynie.

Liverpool: Dudek, Finnan, Henchoz, Hyypia, Carragher, Cheyrou, Gerrard, Hamann, Kewell, Heskey, Owen.

Weszli z rezerwy: Pongolle, Le Tallec.