EVE
Premiership
30.08.2003 13:30
0:3

Michael Owen strzelił dwie bramki, a Harry Kewell zdobył pierwszego gola w barwach the Reds. Liverpool pokonał w fantastycznym stylu 3-0 w derbowym meczu z Evertonem.

Worek z bramkami w tym sezonie się otworzył. Koniec również z fatalną passą słabych wyników. Uśmiechy powróciły na Anfield, a Gerard Houllier może się cieszyć wynikiem przez następne dwa tygodnie, do meczu z Blackburn.

Liverpool zagrał wspaniale. Podania były dobre, gra odbywała się na całej szerokości boiska, a Everton nie mógł po prostu poradzić sobie z lepszym Liverpoolem.

Goście objęli prowadzenie siedem minut przed przerwą, kiedy Michael Owen zdobył pierwszego gola w sezonie. W akcji brał udział Harry Kewell, który znakomicie podawał do partnera z ataku.

Owen dołożył kolejną bramkę w drugiej odsłonie. Milan Baros wypracował sytuacje na prawej stronie boiska i podał do Owena, który umieścił piłkę w siatce.

Rezerwowy Evertonu Duncan Ferguson kwadrans przed upływem czasu mógł zdobyć gola, ale jego strzał z rzutu wolnego odbił się od poprzeczki.

Kilka minut przed końcem Liverpool przypieczętował zwycięstwo. Michael Owen minął Simonsena i dośrodkował na drugi słupek, gdzie Harry Kewell strzałem z woleja zdobył trzecią bramkę dla the Reds.

Liverpool: Dudek, Finnan, Hyypia, Biscan, Carragher, Gerrard, Smicer, Diouf, Kewell, Owen, Baros.

Weszli z rezerwy: Heskey, Murphy, Riise.