LJU
UEFA Cup
24.09.2003 20:15
1:1

Michael Owen uratował drużynę i zaoszczędził wstydu, gdyż Liverpool przegrywał 1-0 na stadionie narodowym Słowenii.

Bramka Owena z 77 minuty, po dośrodkowaniu Johna Arne Riise, nie tylko wyrównała rezultat meczu, ale również dała mu prowadzenie w tabeli najlepszych strzelców w Europie, przed Ianem Rushem. Napastnik reprezentacji ma teraz na koncie 21 bramek w 45 meczach.

Podczas gdy fani oczekiwali wielu bramek w meczu, rezultat nie będzie odbierany jako zaskoczenie. Każdy wynik, który zagwarantuje dobrą pozycję w rewanżu zadowolał Gerarda Houlliera. Liverpoolu potrzebuje teraz wyniku 0-0, by przejść do drugiej rundy Pucharu Uefa.

Pierwszą połowę zapamiętamy z uwagi na bramkę Michaela Owena, która niesłusznie została uznana jako zdobyta ze spalonego.

Olimpija stwarzała zagrożenie, a w drugiej połowie zespół ze Słowenii uzyskał prowadzenie po golu Antona Zloggera.

Prowadzenie trwało tylko 12 minuty, kiedy Owen wykorzystał dośrodkowanie Riise i strzelił głową do siatki.

Gerard Houllier dokonał trzech zmian w zespole. Przymusową przerwę musiał zaliczyć El Hadji Diouf, dlatego w jego miejsce został powołany Anthony Le Tallec, dla którego był to pierwszy mecz od przyjścia na Anfield tego lata.

Steven Gerrard miał w tym meczu odpoczywać, a w jego miejsce zagrał Danny Murphy. Niestety jego występ trwał tylko 15 minut, gdyż z powodu musiał kontuzji musiał opuścić boisko, a w jego miejsce wszedł Gerrard.

Liverpool: Dudek, Diao, Biscan, Hyypia, Riise, Murphy, Smicer, Le Tallec, Kewell, Owen, Heskey.

Weszli z rezerwy: Gerrard, Finnan, Welsh.