Terminarz - LFC.pl - Liverpool Football Club

Terminarz

Liverpool 1:2 Arsenal

  • Rozgrywki: Premiership
  • Data: 04.10.2003, 13:30
  • Bramki:
Pomimo dominacji przez długi czas, Liverpool nie potrafił zbudować czegoś na wczesnej bramce Harry'ego Kewella i musiał oglądać, jak Arsenal wywozi punkty z Anfield.

Gol na otwarcie Kewella z 14 minuty został zepsuty przez bramkę samobójczą Samiego Hyypii i świetne uderzenie Roberta Piresa.

Salif Diao niespodziewanie znalazł się w składzie Liverpoolu i była to jedyna zmiana w porównaniu z zespołem, który w poprzednim tygodniu przegrał z Chartonem. Senegalski pomocnik pojawił się na boisku kosztem Emile'a Heskey'ego.

Tradycyjnie w spotkaniach Liverpoolu z Arsenalem, to the Reds pierwsi przejęli inicjatywę. Piłkarze z Merseyside zasłużenie objęli prowadzenie dzięki lewej nodze imponującego Kewella, którego wolej z pola karnego znalazł drogę do siatki przez prawy dolny róg bramki Lehmana.

Liverpool został jednak surowo ukarany za nie strzelenie większej ilości bramek. Parlour przewrócił się na prawej stronie boiska, z wynikłego z tej sytuacji rzutu wolnego dośrodkował Pires, a piłkę po słabej główce Edu w zatłoczonym polu karnym do bramki skierował Hyypia.

Drugi gol dla the Reds zdawał się być tylko kwestią czasu, ale tylko do czasu, gdy Kanonierzy wrzucili na najwyższy bieg. Pomogła im w tym kontuzja Owena, której nabawił się upadając niefortunnie.

W 68 minucie, w strugach deszczu lejących się z nieba, Pires rozpoczął rajd na lewej stronie boiska. Poczucie obawy ogarnęło stadionem, gdy Francuz biegł w kierunku bramki, po czym wspaniale uderzył nad zdesperowanym Dudkiem.

W tym kolejnym rozczarowującym dniu trzeba było cieszyć się jedynie z pierwszych 60 minut w wykonaniu Liverpoolu.

Liverpool: Dudek, Finnan, Riise, Hyypia, Biscan, Diao, Gerrard, Kewell, Smicer, Diouf, Owen.

Weszli z rezerwy: Le Tallec.

  • Liverpool:
  • Arsenal:
  • Sędzia:
  • Frekwencja:

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON