25.10.2003 13:30
3:1
Leeds United
LEE

Rezerwowy Danny Murphy i Florent Sinama Pongolle przypieczętowali zwycięstwo. Wcześniej bramkę zdobył Michael Owen w 34 minucie, ale wyrównał Mark Viduka.

Przy wyniku 1-1, kiedy Murphy przebywał na boisku zaledwie osiem minut, podszedł do rzutu wolnego przed polem karnym Leeds. Zamiast dośrodkowania uderzył słabo po ziemi i piłka w jakiś sposób wpadła do bramki. Co jeszcze bardziej dziwne, sędzia nie zaliczył bramki, dopóki nie skonsultował tego ze swoim asystentem przez dobre trzy minuty.

Po trzech porażkach z rzędu, możliwa czwarta przegrana była nie do pomyślenia, jeśli klub miał spełnić ambicje o Lidze Mistrzów.

W 34 minucie Owen dostał piłkę w polu karnym i uderzył z woleja obok Robinsona. Znakomity powrót po kontuzji i zaledwie dwóch tygodniach treningu.

Wszyscy mogli zawdzięczać obronę Jerzemu Dudkowi, kiedy w 52 minucie wybronił sytuację sam na sam z Markiem Viduką. Pięć minut później gola zdobył Danny Murphy, a końcowy cios zadał Pongolle, który nie zagrał jeszcze od pierwszej minuty.

Liverpool: Dudek, Biscan, Hyypia, Riise, Finnan, Smicer, Diouf, Gerrard, Kewell, Owen, Heskey.

Weszli z rezerwy: Muphy, Pongolle, Le Tallec.