Begovic, Huth, Collins, Shawcross, Wilkinson, Pennant, Whitehead, Delap, Etherington (Wilson 90+3), Jones, Fuller (Walters 87)
Sorensen, Higginbotham, Whelan, Sanli, Gudjohnsen

Reina, Konchesky, Kyrgiakos, Carragher, Skrtel, Meireles (Ngog 66), Gerrard, Maxi (Babel 73), Lucas, Torres, Kuyt
Jones, Kelly, Poulsen, Shelvey, Jovanovic

Liverpool przegrał na Britannia Stadium ze Stoke City 0:2. Gole dla gospodarzy zdobywali Ricardo Fuller i Kenwyne Jones. Pod koniec meczu z boiska wyleciał Lucas. Po tym spotkaniu Liverpool zajmuje 11 miejsce ze stratą 6 punktów do 4 Manchesteru City.

Jedyna zmiana w drużynie The Reds w porównaniu z ostatnim meczem to brak Martina Kellego, którego zastąpił Sotirios Kyrgiakos.

W 5 minucie miała miejsce dość sporna sytuacja. W polu karnym faulował Maxi Rodriguez, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Następne minuty to prawdziwe bombardowanie bramki Reiny. Najbliżej szczęścia był Whitehead, ale próbowali też Jones i Fuller.

W 20 minucie statystyka posiadania piłki była przerażająca. 76%-24% posiadania dla Stoke City.

Spore zagrożenie dla bramki Reiny stanowiły wrzuty zza linii bocznej, które wykonywał Delap. Z tym elementem gry z trudem radzili sobie obrońcy The Reds.

W 29 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Gerrard, jednak Begovic sparował piłkę na rzut rożny. Minutę później tego samego spróbował Meireles, ale tym razem bramkarz gospodarzy złapał piłkę.

Ostatnia groźna sytuacja miała miejsce w 34 minucie. Piłkę w polu karnym miał Jones i Konchesky w ostatniej chwili wybił ją na róg.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic ciekawego, za to po przerwie zaczęły się emocje.

W 56 minucie padł gol dla Stoke. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym The Reds piłkę do siatki wepchnął Ricardo Fuller.

W 63 minucie powinno być 2:0. Piłkę odzyskał Jones, oddał strzał, jednak piłka przeleciała obok dalszego słupka.

Minutę później wreszcie dobrą szansę miał Liverpool. Gerrard zagrał do Kuyta, ten oddał do Maxiego, który oddał strzał prosto w bramkarza.

W 90 minucie Kenwyne Jones ustalił wynik meczu na 2:0. Jones dostał dobre podanie i płaskim strzałem pokonał bramkarza The Reds.

W doliczonym czasie za drugą żółtą kartkę wyleciał Lucas.

Sędzia: Mark Halsey
Frekwencja: 27 286