Hongbo 91

Yongzhe, Kite, Zen, Kong, Zhihai, Hongbo, Lin, Chao, Jian, Awal, Steer
Weijun, Sheng, Long, Jia, Liang, Biliang, Jianfeng, Yu, Xi, Peihao, Zuqing

Gulacsi (Jones 45 (Hansen 71)), Flanagan (Robinson 45), Kelly (Wisdom (45), Wilson (Agger 45), Carragher (Kyrgiakos 45), Spearing (Coady 45), Poulsen (Adam 45), Shelvey (Maxi 45), Cole (Aquilani 45), Pacheco (Kuyt 45), Ngog (Carroll 45)

Charlie Adam przywitał się z kibicami jako zmiennik w drugiej połowie pierwszego przedsezonowego spotkania. Liverpool rozpoczął swoją podróż po Azji kurtuazyjną wygraną 4-3 nad Guangdong Sunray Cave w środowe popołudnie.

Były pomocnik Blackpool pokazał kilka schludnych zagrań podczas obiecującego epizodu, w którym Christian Poulsen, David N'gog, debiutant Conor Coady i Andy Carroll zapewnili drużynie prowadzonej przez Kenny'ego Dalglisha zwycięstwo przed zafascynowaną publicznością w Guangzhou.

Boss The Reds od początku zamierzał skorzystać z okazji wystawienia większości swojego składu w pierwszym meczu kampanii 2011-12 i mógłby wyciągnąć wiele pozytywów ze spotkania, która rozpoczęło się świetną szansą dla Danny'ego Wilsona.

Były zawodnik Glasgow Rangers dosięgnął piłki posłanej z prawego kornera przez Dani'ego Pacheco, uderzając ją prawidłowo głową z odległości pięciu metrów, ale mógł tylko patrzeć, jak o centymetry mija dalszy słupek.

Gospodarze odpowiedzieli i Ricardo Steer został pokonany w polu karnym przez Peter'a Gulasciego, moment przed tym, jak N'gog zmusił do pierwszej interwencji meczu stopera Yu Yongzhe swoim niskim strzałem z lewego narożnika pola karnego.

Francuz wyglądał pewnie i myślał, że otworzył wynik swoim spokojnym wykończeniem z 15 minuty, ale znajdował się na pozycji spalonej.

Próba ta spotkała się z frustracją lokalnych kibiców, którzy tłumnie zebrali się na stadionie by doświadczyć pierwszego meczu Liverpoolu na chińskiej ziemi.

Było jasnym, że każda część boiska domagała się gola ze strony The Reds. W 19 minucie dostali to, o czym nie marzyli w swoich najśmielszych snach.

Joe Cole posłał trudną piłkę z prawego skrzydła na dalszy słupek, gdzie na sygnał dotarł Poulsen, by spokojnie uderzyć z woleja w dalszy róg siatki.

Spotkało się to z firmowym uśmiechem aprobaty ze strony Dalglisha, który już po dwóch minutach promieniał ponownie, kiedy elegancka klepka Cole'a i Jonjo Shelveya otworzyła drogę N'gog'owi, który wbiegł w pole karne posyłając wprost do siatki nisko lecącą piłkę.

Rozmyślny Shelvey był kolejnym czerwonym, który był bliski wpisania się na listę strzelców, ale jego kąśliwy strzał z daleka poszybował ponad bramką.

Gracze Liverpoolu błyszczeli szybką wymianą piłek i znakomitą gra na jeden kontakt, czym utorowali drogę sobie oraz N'gog'owi, którego kolejne, sprytne wykończenie zostało poprawnie odgwizdane jako ofsajd.

Goście byli relatywnie spokojni w pierwszej fazie spotkania, ale Guangdong ostatecznie zaniepokoił Liverpool, kiedy Mahamad Awal był bliski wpisania się na listę strzelców uderzeniem, które przeleciało przez pole karne w 44 minucie.

To było ostrzeżenie, na które Liverpool nie zwrócił uwagi i po kilku sekundach gospodarze złapali kontakt, kiedy Ricardo uderzył z główki, podrywając stadion, ponad Gulascim po dokładnej wrzutce z lewego skrzydła.

Przerwa przyniosła ze sobą nieunikniony przypływ zmian, których Dalglish dokonał w liczbie 11, włączając w to pierwsze w ich karierach wejście Conora Coady'ego i Andre Wisdoma, jak również nowego nabytku, Charlie'go Adama.

Pierwszy kontakt reprezentanta Szkocji z piłką także nie był zły, dając przedsmak tego, co Adam może zaoferować atakowi The Reds w tym sezonie, posyłając niesamowite, 40-metrowe podanie, z którego niemalże skorzystał Carroll.

Maxi Rodriguez najpierw uderzał na bramkę rywala z małego kąta, a potem zmusił do interwencji rezerwowego bramkarza Guangdong strzelając z dystansu.

Każdy gracz w czerwonej koszulce wydawał się żądny zrobienia dobrego wrażenia, a powracający do składu Alberto Aquilani zestawem dobrych podań przypomniał wszystkim o swojej doskonałej technice.

Połowa graczy na boisku ubrana na czerwono kontynuowała swoje próby zdobycia 3 bramki i doczekali się jej w 74 minucie, kiedy Coady dopadł podanie Carrolla i doprowadził publikę do wrzenia swoich zapierającym dech w piersiach golem, który wysoko ocenianemu młodzikowi zapewnił wymarzony debiut.

Drużyna gospodarzy sprawiała wrażenie męczącej się a Carroll skorzystał z ospałej obrony przeciwników, by posłać do siatki czwartego gola, na 5 minut przed końcowym gwizdkiem.

Jednak, co należy uznać, gospodarze nie poddali się i zapewnili sobie łechcący wynik, którzy w doliczonym czasie gry ustalili Lu Lin i Yin Hongbo.

Sędzia: Chaojue Wu
Frekwencja: 40000