Cech, Terry, Luiz, Cole, Ivanovic, Mikel (Sturridge 45), Lampard, Ramires (Meireles 84), Malouda, Drogba (Torres 84), Mata
Turnbull, Bosingwa, Romeu, Anelka

Reina, Agger, Skrtel, Enrique, Johnson, Adam, Lucas, Maxi (Downing 78), Kuyt, Suarez (Carroll 90), Bellamy (Henderson 67)
Doni, Carragher, Kelly, Spearing

Liverpool po raz trzeci z rzędu pokonał londyńską Chelsea, z czego dwukrotnie na Stamford Bridge. Bramki dla zwycięzców strzelali Maxi Rodriguez i Johnson, a dla gospodarzy Strurridge.

Gracze Dalglisha zasłużenie zdobyli 3 punkty na trudnym terenie. Dominowali przez większość meczu, tworząc kilka dogodnych okazji oraz co ważniejsze - wykorzystując je.

W poprzednich dwóch spotkaniach decydujące bramki strzelali Fernando Torres na Anfield, oraz Raul Meireles na Stamford. Teraz obaj zasiedli na ławce rezerwowej niebieskich.

Zwycięską bramkę w tym spotkaniu zdobył gracz, który w przeszłości również reprezentował barwy Chelsea – Glen Johnson.

Początek spotkania to wzajemne badanie się obydwu ekip. Optyczną przewagę mają gospodarze, którzy pierwsi strzelali w kierunku bramki Reiny, jednak niecelnie.

Mieli również pierwszą dogodną okazje na strzelenie bramki, kiedy w 21 minucie Didier Drogba wykonywał rzut wolny z 25 metrów. Uderzył obok bramki, jednak piłka wpadła za bramkę w taki sposób, że nabrali się sami realizatorzy.

W 29 minucie Lucas otrzymuje żółtą kartkę za brzydki faul na Luizie.

Pięć minut później niespodzianka w składzie Dalglisha – Maxi Rodriguez daje Liverpoolowi prowadzenie. Strata Chelsea na 18 metrze, po której następuje dobra wymiana podań między Suarezem a Bellamym, ten ostatni podaje do niekrytego Maxiego, który nie ma problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

Do końca pierwszej połowy gospodarze nie byli w stanie zagrozić the Reds, którzy schodzą do szatni z jednobramkową zaliczką.

W przerwie trener Londyńczyków decyduje się na ofensywną zmianę. Obi Mikela zastępuje Daniel Sturridge.

Wraz z początkiem drugiej odsłony, zmieniła się gra obu ekip. Liverpool grał bardzo niepewnie. Wyczuli to gospodarze, który szukali wyrównania...

...które nastąpiło w 55 minucie. Malouda wpadł w nasze pole karne i podał do Sturridge’a, który strzela wyrównującego gola.

Minutę później mogło być 2:1 dla Chelsea, jednak Reina świetnie broni strzał głową Luiza. Te dwie akcje w odstępie kilkudziesięciu sekund idealnie obrazują słaby początek drugiej połowy w wykonaniu Liverpoolu.

W 66 minucie Dalglish przeprowadza pierwszą zmianę. Zszedł asystent Bellamy, a w jego miejsce Henderson. Z czasem Liverpool próbuje uspokoić grę i zaczyna grać piłką.

83 minuta to podwójna zmiana w Chelsea. Trener Villas-Boas wpuszcza na boisko Torresa oraz Meirelesa, czyli strzelców z dwóch poprzednich spotkań między tymi drużynami. Jednak w kolorze czerwonym prezentowali się znacznie lepiej.

Jakby na potwierdzenie moich słów w 87 minucie Johnson – niegdyś niebieski, teraz czerwony – strzela zwycięską bramkę dla Liverpoolu. Świetny przerzut piłki Adama na 30 metr. Tam szarżujący Johnson przyjmuje piłkę i ogrywając Cole’a wpada w pole karne. Wygrywa pojedynek siłowy w Maloudą i ze stoickim spokojem posyła piłkę lewą nogą, przy długim słupku bramki Petra Cecha.

2 minuty później druga i ostatnia zmiana Kenny’ego. Carroll wchodzi za Suareza. Dość przeciętny mecz Urugwajczyka.

W końcówce Torres próbował dośrodkowania, a Meireles strzału, jednak w obydwu przypadkach piłka wylądowała na trybunach.

Liverpool wygrywa na wyjeździe piąty raz z rzędu. Wspaniała passa czerwonych!

Sędzia: Lee Probert
Frekwencja: 41,820