100 Piłkarzy którzy wstrząsnęli The Kop » 90. Neil Mellor

  • Era: 2003-2006
  • Data urodzenia: 04.11.1982
  • Miejsce urodzenia: Sheffield
  • Przeszedł z: Wychowanek
  • Odszedł do: Preston North End
  • Występy: 21
  • Bramki: 6

Niezależnie od tego, co Neil Mellor osiągnie w swoim życiu, zawsze będzie pamiętany przez czerwoną część Merseyside za dwa dramatyczne momenty, które zszokowały The Kop podczas nigdy niezapomnianego sezonu 2004/05. Mellor, który jest wychowankiem akademii Liverpoolu, zdobywał wiele bramek w drużynach młodzieżowych, a także rezerwach The Reds, czym przyciągnął uwagę wielu kibiców i Gerarda Houlliera, który dał mu szansę debiutu podczas sezonu 2002/03.

Silny, grający staromodnie napastnik zdobył swoją pierwszą bramkę w półfinale Worthington Cup w wyjazdowym meczu przeciwko Sheffield United, ale w kolejnym sezonie został wypożyczony do West Hamu, gdzie kontuzje zahamowały jego rozwój. Dopiero, gdy rządy na Anfield objął Rafa Benitez, Mellor dostał więcej szans w pierwszym zespole. Klub miał ogromne problemy, z powodu kontuzji podstawowych napastników, więc zawodnik rezerw został przywołany do akcji.

Miał swoich krytyków, jednak zamknął wszystkim, gdy zdobył dwa niezwykle ważne gole w bardzo krótkim odstępie czasu - najpierw fenomenalna bramka w ostatniej minucie meczu z Arsenalem i kluczowe drugie trafienie w wygranym 3-1 meczu z Olimpiakosem.

Niestety ponownie koszmarne kontuzje dopadły młodego napastnika i do końca 2005 roku leczył dwa kontuzjowane kolana. Potem został wypożyczony do Wigan Athletic, gdzie także miał ogromne problemy z powodu urazów. Dla niektórych jego obecność na tej liście może być zaskoczeniem, ale kibice nigdy nie zapomną dwóch wcześniej wspomnianych goli i roli, jaką odegrał podczas Drogi do Stambułu.

Słynny fakt: Fantastyczna, zwycięska bramka w ostatniej minucie spotkania z Arsenalem.

Ciekawostka: Ojciec Neila - Ian także był profesjonalnym piłkarzem i grał między innymi w takich klubach, jak Sheffield Wednesday i Manchester City.

- On zasługuje na pochwały. Nigdy podczas gry z przeciwnikami z górnej półki nie zatracił pewności siebie. Zawsze wyglądało na to, że wkrótce zdobędzie gola i strzelił kilka bramek sławnym drużynom. - Chris Bascombe na temat Neila Mellora

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON