27.04.2024
13:30

Osób online 957

U-21 przegrywa w Chester

Drużyna Liverpoolu do lat 21 przegrała w środowy wieczór towarzyskie spotkanie z Chester FC aż 4:0. To było piąte spotkanie rezerw w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem.

Zespół Michaela Beale'a zaczął obiecująco po akcji kapitana Jordana Rossitera, który znalazł niepilnowanego Harry'ego Wilsona i dograł mu piłkę. Niestety młody skrzydłowy nie wykorzystał dobrej okazji do strzelenia bramki.

Wilson jeszcze dwukrotnie próbował pokonać bramkarza rywali. Najpierw spróbował strzelał ze znacznej odległości z rzutu wolnego, a następnie jego półwolej został obroniony przez golkipera Chester FC.

W 35. minucie Ryan Kent, który dopiero co wrócił z tournée po Dalekim Wschodzie trafił w poprzeczkę z ponad dwudziestu metrów.

Na nic się jednak zdały ataki młodych the Reds, gdyż to gospodarze tuż przed przerwą objęli prowadzenie po bramce Johna Rooneya. Zawodnik dobił piłkę z bliskiej odległości po wcześniejszym strzale Jordana Chapella.

W przerwie Michael Beale dokonał hurtowych zmian i Chester przejęło inicjatywę. Craig Mahon był bliski podwyższenia prowadzenia, ale jego strzał głową po stałym fragmencie trafił w słupek.

Jednakże w 73. minucie Sam Hughes podwoił prowadzenie gospodarzy po tym, jak rzut wolny wykonywał nie kto inny a John Rooney.

Liverpool stracił werwę i pozwolił sobie na łatwą stratę dwóch kolejnych bramek, a zawodnik Chester FC zakończył ten mecz z hattrickiem na koncie.

Liverpool U-21: Fulton, Randall, Whelan, Cleary, Paez, Rossiter, Wilson, Chirivella, Sinclair, Kent, Ojo.

Zmiennicy: McLaughlin, Firth, Yesil, Brewitt, Polgar, Hart, Gomes, O'Hanlon, Brannagan, Marsh.