27.04.2024
13:30

Osób online 892

Podsumowanie meczu

Po niezwykle emocjonującej końcówce spotkania Liverpool pokonał Tottenham 2:1 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału EFL Cup. Dublet na Anfield ustrzelił Daniel Sturridge.

Obaj szkoleniowcy typując podstawową jedenastkę na pucharowe starcie postanowili dokonać szeregu zmian. Jürgen Klopp dał szansę zarówno bardziej doświadczonym zawodnikom (Klavan, Sturridge, Lucas), jak i młodszym wychowankom Akademii (Ejaria, Stewart, Alexander-Arnold).

Pierwsze kilka minut było niezwykle nerwowe. Zawodnicy obu ekip często tracili piłkę i nie potrafili stworzyć sobie bramkowej sytuacji.

Błąd przeciwnika jako pierwsi wykorzystali the Reds i już w 9. minucie wysunęli się na prowadzenie.

Gdy na swojej połowie pośliznął się N'Koudou piłkę przejął Marko Grujić. Serb wbiegł w pole karne i otoczony przez rywali uderzył w stronę bramki. Po rykoszecie do futbolówki jako pierwszy dobiegł Daniel Sturridge i umieścił ją w siatce.

Strzelona bramka dodała Liverpoolowi skrzydeł, a chwilę później autor trafienia miał kilka kolejnych okazji na podwyższenie prowadzenia.

Najpierw po strzale Anglika znakomitą paradą popisał się Vorm, a następnie po podaniu Origiego zbyt lekko uderzał Daniel.

W 39. minucie bardzo dobrą okazję miał Marko Grujić, lecz piłka po jego strzale minęła dalszy słupek.

Po dość spokojnej końcówce pierwszej części starcia liverpoolczycy zeszli do szatni z jednobramkową przewagą.

Po przerwie kilka dobrych sytuacji po raz kolejny miał Daniel Sturridge.

W 54. minucie po zgraniu do środka Origi'ego nie zdążył do piłki reprezentant Anglii, z kolei chwilę później założył ,,siatkę" jednemu z obrońców, lecz przed oddaniem strzału ubiegł go Vorm.

Niesiony dopingiem z trybun Origi również chciał pokazać się z dobrej strony. Belg huknął z narożnika pola karnego, a zmierzającą pod poprzeczkę futbolówkę fantastycznie wybronił golkiper Kogutów.

W 64. minucie po szybkim kontrataku gospodarze podwoili prowadzenie.

Wijnaldum posłał znakomitą piłkę do Sturridge'a, który zostawił daleko w tyle obrońców i pewnym strzałem pokonał Vorma.

Chwilę później w szeregach Liverpoolu doszło do zmiany. Boisko opuścił żegnany brawami Origi, a zastąpił go Danny Ings. W miejscu Arnolda pojawił się również Clyne.

W 71. minucie hat-tricka ustrzelić mógł Daniel, jednakże piłka po jego strzale z rzutu wolnego poszybowała ponad poprzeczką.

Czujność Vorma przetestował również Wijnaldum, lecz mocnym strzałem w środek bramki nie mógł zaskoczyć swojego rodaka.

Na kwadrans przed końcem spotkania bramkę kontaktową strzelili goście.

Kontrowersyjną decyzję podjął arbiter, którego zdaniem faulu w polu karnym dopuścił się Lucas. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Janssen i pewnym strzałem pokonał Mignoleta.

Końcówka spotkania była niezwykle nerwowa. Pobudzeni gracze Tottenhamu starali się doprowadzić do wyrównania. The Reds nie pozostawali im dłużni, a bramkarze obu drużyn musieli zachować szczególną czujność.

Dwubramkowe prowadzenie ponownie mógł zapewnić swojej drużynie Sturridge, lecz piłka po jego strzale otarła się o jednego z zawodników i wylądowała na poprzeczce.

Następnie odpowiedzieli goście, lecz najpierw w kluczowym momencie wstrzeloną w pole karne piłkę wyłapał Mignolet, a następnie w sytuacji sam na sam źle futbolówkę przyjął Harrison, a ta po raz kolejny padła łupem Belga.

Z sytuacji 1 na 1 zwycięsko wyjść mógł Danny Ings, lecz jego strzał z kilkunastu metrów wybronił Vorm.

Na kilka ostatnich minut w miejsce Grujicia na murawie zameldował się Emre Can, który uspokoił nieco grę.

The Reds zwyciężyli na Anfield 2:1 i awansowali do kolejnego etapu turnieju.