27.04.2024
13:30

Osób online 853

Ostatnie 10 meczów przeciwko WBA

Już o 13:30 zawodnicy Liverpoolu i West Bromu wybiegną na murawę the Hawthorns, aby powalczyć o cenne trzy punkty w meczu 35. kolejki Premier League. Z tej okazji warto przypomnieć, jak piłkarze the Reds radzili sobie w ostatnich 10 meczach przeciwko drużynie the Baggies.

1. West Brom pokonuje Liverpool w Pucharze Anglii

Przygoda the Reds z Pucharem Anglii zakończyła się już w czwartej rundzie, gdy West Brom niespodziewanie wygrał 3:2 na Anfield.

Roberto Firmino dał prowadzenie podopiecznym Jürgena Kloppa już w 7. minucie po pięknym lobie z krawędzi pola karnego, ale to goście w pierwszej połowie zdobyli aż trzy gole.

Dwanaście minut przez końcem regulaminowego czasu gry straty zmniejszył Mohamed Salah, ale finalnie na niewiele się to zdało.

2. Frustrująca noc na Anfield

Pomimo 14 strzałów i posiadaniu piłki przez 70% czasu gry, Liverpool nie mógł znaleźć żadnego sposobu na przełamanie defensywy West Bromu.

Wprowadzony z ławki Dominic Solanke trafił do siatki w końcówce tego spotkania, ale sędzia dopatrzył się w tej akcji zagrania ręką i nie uznał tego trafienia.

3. Gol Firmino na wagę trzech punktów

The Reds dzięki bramce Firmino odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Z pewnością nie było to łatwe spotkanie, ale gol do szatni zapewnił trzy punkty zawodnikom prowadzonym przez Kloppa.

To zwycięstwo oznaczało również, że Liverpool po raz siedemnasty wygrał obydwa mecze z West Bromem w jednym sezonie ligowym.

4. Genialny występ Sadio

Sadio Mane zapisał na swoje konto w tym spotkaniu bramkę i genialną asystę, co pozwoliło Liverpoolowi kontynuować serię udanych spotkań na początku sezonu 2016/17.

The Reds przy wyniku 2:0 byli na pierwszym miejscu w tabeli, ale bramka McAuleya w 81. minucie sprawiła, że to Arsenal wrócił na miejsce lidera ze względu na lepszy bilans bramkowy.

5. Ibe strzela w ostatniej kolejce sezonu

Klopp dokonał wielu zmian w składzie the Reds na ten mecz. Trzy dni później Liverpool miał zagrać finał Ligi Europy przeciwko Sevilli i to na tym spotkaniu skupił się niemiecki menedżer.

Świetne uderzenie Jordona Ibe'a w 23. minucie było ostatnim strzałem w światło bramki w tym starciu.

6. Origi zdobywa bramkę w szóstej minucie doliczonego czasu gry

Jordan Henderson otworzył wynik meczu na Anfield, ale kolejne dwa gole były autorstwa zawodników West Bromu. Wydawało się, że to goście z the Hawthorns zgarną pełną pulę, ale wtedy do siatki trafił Divock Origi i zapewnił drużynie Kloppa cenny punkt.

7. Bez rozstrzygnięcia

To był 500. występ ligowy Stevena Gerrard w barwach Liverpoolu, ale kapitan the Reds niestety nie mógł po ostatnim gwizdku cieszyć się ze zwycięstwa.

Philippe Coutinho i Ibe mieli swoje sytuacje na zdobycie zwycięskiej bramki, ale ostatecznie piłka ani razu nie wylądowała w siatce i kibice zgromadzeni na trybunach nie obejrzeli goli.

8. Lallana z pierwszą bramką w barwach Liverpoolu

Adam Lallana strzelił swojego debiutanckiego gola dla Liverpoolu, co przyczyniło się do zwycięstwa nad the Baggies. Decydujące trafienie padło jednak po uderzeniu Jordana Hendersona, która pokonała bramkarza West Bromu chwilę po wyrównującej bramce Sadio Berahino.

9. The Reds zatrzymani na the Hawthorns

Daniel Sturridge trafił do siatki już w 24. minucie po świetnym podaniu Luisa Suareza, ale to nie wystarczyło do zdobycia trzech punktów.

Wydawało się, że Liverpool jest na najlepszej drodze do odniesienia kolejnej wygranej, ale Victor Anichebe strzelił w 66. minucie gola na 1:1 i ustalił wynik tego meczu.

10. Popis Suareza na Anfield

Genialny występ Suareza sprawił, że podopieczni Brendana Rodgersa pewnie rozprawili się ze swoim rywalem w starciu przed własnymi kibicami, wygrywając aż 4:1. Koncertowe spotkanie rozegrał również Sturridge, który zdobył czwartego gola dla Liverpoolu w 77. minucie.