Powrót Oksa coraz bardziej odległy

Alex Oxlade-Chamberlain prawdopodobnie opuści większą część sezonu 2018/2019, a szansa powrotu na boisko pod koniec nadchodzącej kampanii jest najbardziej optymistycznym scenariuszem. Pomocnik zmaga się z kontuzją więzadeł, której nabawił się podczas pierwszego spotkania z AS Romą na Anfield w kwietniu.

24-latek przeszedł operację osiem dni po doznaniu kontuzji, która zakończyła się pełnym sukcesem.

Szacowany czas pauzy z powodu kontuzji nie został ujawniony przez klub ze względu na prośbę samego zawodnika, który nie chciał, aby złe wieści naruszyły wspaniałą atmosferę jaka powstała na skutek sukcesów drużyny w Lidze Mistrzów.

Jego rehabilitacja przebiega zgodnie z harmonogramem, który został opracowany tuż po operacji.

– Wydaje się, że nadszedł odpowiedni moment, aby przekazać kibicom, iż następny sezon Oksa będzie składał się z rehabilitacji i jeszcze raz rehabilitacji – powiedział Klopp.

– Zdawaliśmy sobie z tego sprawę od momentu operacji. Mam nadzieję, że wszyscy odpowiednio podejdą do tej informacji.
Nie nastąpiły żadne zmiany, żadne komplikacje i wszystko dzieje się zgodnie z tym, co zaplanowano. Nowa informacja jest natomiast taka, że ujawniamy więcej szczegółów publicznie.

– Ox nie chciał, aby złe wiadomości przesłoniły wspaniały koniec sezonu i szczerze mówiąc, to byliśmy przychylni tej prośbie, ponieważ uznaliśmy, że lepiej będzie poczekać i przekazać informacje w odpowiednim czasie.

– Operacja, której został poddany w dniu naszego rewanżowego spotkania w Rzymie zakończyła się pełnym sukcesem, a jego droga ku powrotowi do zdrowia przebiega znakomicie.

– Jednak prawda jest taka, że jesteśmy przygotowani na to, iż nie będzie z nami na boisku przez większość spotkań sezonu. Jeśli zobaczymy go w nadchodzącym sezonie, to będzie to naprawdę duży bonus.

Decyzja o podaniu szczegółowych informacji dotyczących powrotu Oxlade’a-Chamberlaina została podjęta w celu zdementowania wszelkich nierealistycznych dat wznowienia treningów przez Anglika.

Klopp, klub oraz sam zawodnik są zgodni odnośnie kwestii, że nie należy się spieszyć.

– To jest niezwykle ważne, aby niepotrzebnie nie przyspieszać rehabilitacji ze względu na to jak cenny jest dla nas Alex i że może odegrać swoją rolę w kolejnych sezonach. Ox podziela moje zdanie – dodał Klopp.

– Jest dobrym człowiekiem i jest nieodłącznym elementem naszej drużyny, nawet jeśli nie gra.

– Nie mogę się doczekać momentu, gdy wróci z nami do gry, ale poczekamy na niego, pokażemy cierpliwość, która jest w obecnej sytuacji niezbędna. Chcemy, żeby wrócił tam gdzie skończył, czyli jako jeden z najlepszych pomocników w Europie.