27.04.2024
13:30

Osób online 1184

Wieści z wypożyczeń

Spośród młodych zawodników The Reds wypożyczonych do innych klubów, najmilej miniony weekend wspominał będzie Harry Wilson, który strzelił debiutancką bramkę dla Derby County. Swoje 'pięć minut' miało też kilku innych piłkarzy z Anfield.

Reprezentant Walii doprowadził do wyrównania wyniku w sobotnim spotkaniu Derby z Brentfordem, wykańczając szybką kontrę, którą sam wcześniej rozpoczął spod własnego narożnika. Drużyna Franka Lamparda wygrała 3-1, a Wilson, który niedawno doszedł do siebie po kontuzji, zapowiedział, że od tej bramki rozpocznie całą strzelecką serię.

– Wróciłem do pierwszej jedenastki, strzeliłem gola i optymistycznie patrzę w przyszłość – powiedział 21-latek w wywiadzie dla RamsTV – bardzo chciałem wrócić na murawę. Skoro już się udało, i do tego zdobyłem bramkę, od tej pory będzie tylko lepiej.

W rozgrywkach League One w meczu Doncaster Rovers z Bradford City, zwyciężonym przez zespół z południowego Yorkshire 2-1, 90 minut rozegrał Herbie Kane.

Corey Whelan zaliczył z kolei pełen występ w Crewe Alexandra. Jego zespół uległ Port Vale 0-1 w League Two.

Los niestety okrutnie doświadczył Marko Grujicia, który rozegrawszy 72 minuty sobotniego, wygranego 4-2 meczu Herthy Berlin z Borussią Mönchengladbach w Bundeslidze, zerwał więzadło w stawie skokowym. Pomocnika czeka teraz dłuższy rozbrat z piłką.

We francuskiej Ligue 1 Sheyi Ojo zaliczył pierwszy występ dla Stade de Reims. Zagrał niecałą godzinę, a mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem.

Adam Bogdan spędził na murawie pełne 90 minut, a jego Hibernian pokonało Dundee 3-0 na wyjeździe i wspięło się na trzecie miejsce szkockiej Premiership.

Grający w tych samych rozgrywkach Ryan Kent rozegrał 71 minut meczu Rangersów prowadzonych przez Stevena Gerrarda i zaliczył asystę. Drużyna z Glasgow rozbiła St. Johnstone aż 5-1. Na boisku w tym starciu w 55 minucie pojawił się inny pomocnik wypożyczony z Liverpoolu – Ovie Ejaria.

Frustrująco zakończył się weekend dla Taiwo Awoniyi'ego, który w przegranym przez Gent 4-1 meczu z Club Brugge został zmieniony już w przerwie.

Allan Rodrigues de Souza zadebiutował w Eintrachcie Frankfurt. Zagrał ostatnie 17 minut zremisowanego spotkania z RB Lipsk.

Loris Karius zagra dziś w wyjściowej jedenastce Besiktasu, który ma ambicję wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli tureckiej Super Lig, pokonując na wyjeździe Fenerbahce.