27.04.2024
13:30

Osób online 885

Van Dijk bohaterem Oranje

Virgil van Dijk strzelił dziś dla Holandii bramkę na wagę awansu Oranje do fazy finałowej Ligi Narodów. W rozgrywanym w Gelsenkirchen spotkaniu Niemcy zremisowali z drużyną z Beneluksu 2:2.

Gospodarze prowadzili po 20 minutach różnicą dwóch bramek, gdyż na listę strzelców wpisali się Werner i Sane.

Holendrzy, którzy do zwycięstwa w grupie potrzebowali przynajmniej remisu nie załamywali rąk. W 85. minucie kontaktowego gola strzelił Quincy Promes, z kolei w 90. minucie, kapitan Oranje - Virgil van Dijk po dośrodkowaniu w pole karne, przytomnie dostawił nogę w polu karnym niemieckiej ekipy, nie dając szans Neuerowi na skuteczną interwencję przy strzale z 7 metrów.

Drugi z Liverpoolczyków - Gini Wijnaldum zaliczył 60 minut spotkania, a zastąpił go Tonny Vilhena.