27.04.2024
13:30

Osób online 1043

Firmino z golem w meczu z Peru

Roberto Firmino zdobył bramkę, a Alisson Becker zachował czyste konto w spotkaniu, w którym reprezentacja Brazylii pokonała Peru aż 5:0, dzięki czemu zakwalifikowała się do fazy pucharowej rozgrywek Copa America 2019.

Firmino strzelił drugiego gola dla drużyny prowadzonej przez Tite, kiedy w 19 minucie bramkarz przeciwników Pedro Gallese próbując wybić piłkę trafił napastnika, piłka następnie odbiła się od poprzeczki, a potem zawodnik The Reds dobił ją do pustej bramki.

W drugiej połowie 27-latek zaliczył też asystę przy trafieniu Daniego Alvesa na 4:0.

Reprezentacja Brazylii zapewniła sobie awans do ćwierćfinału turnieju dzięki wygraniu grupy A.

W międzyczasie Naby Keïta wystąpił w pierwszym meczu reprezentacji Gwinei w Pucharze Narodów Afryki, jego drużyna zremisowała spotkanie z Madagaskarem 2:2.

Pomocnik wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 62 minucie spotkania, był to jego pierwszy występ od meczu z Barceloną 1. maja, kiedy to nabawił się kontuzji uda.