Sztab szkoleniowy » James French

  • Stanowisko: Analityk przeciwników
  • W LFC od: 2012

James French został członkiem sztabu trenerskiego The Reds w czerwcu 2012 roku, obejmując stanowisko analityka przeciwników.

Urodził się i wychował w Portugalii. W 2005 roku jako 19-latek przeprowadził się do Szkocji, gdzie podjął studia na Uniwersytecie w Edynburgu (kierunek - Applied Sports Science), ukończone pięć lat później.

Pomiędzy wrześniem 2010 a czerwcem 2011 był stażystą w prowadzonym przez Brendana Rodgersa Swansea City, gdzie pracował u boku byłego szefa analizy drużyny rywali Liverpoolu, Chrisa Daviesa.

French niebawem w tej samej roli dostał się na staż do Walijskiego Związku Piłki Nożnej. Jednocześnie pracował nad osiągnięciem tytułu magistra na University of South Wales (kierunek - Performance Coaching and Analysis).

Po 11 miesiącach spędzonych z drużyną narodową Walii, razem z byłymi kolegami ze Swansea dołączył do sztabu szkoleniowego Liverpoolu.

– Przede wszystkim zajmuję się analizą sposobu gry rywala ze stałych fragmentów gry. Przekazuję piłkarzom jak najwięcej informacji dotyczących technik i stylów wykonywania przez dane zespoły rzutów rożnych, wolnych i karnych - opisuje swoją rolę James.

French opracowuje skomplikowane prezentacje, które następnie przedstawia członkom sztabu, a w końcu samym zawodnikom.

– Ogromnie się cieszę, kiedy moje opracowania przynoszą drużynie korzyści. Czuję wielką satysfakcję, gdyż wszystkie te analizy i przygotowania bezpośrednio wpływają na grę i wyniki zespołu - na przykład, kiedy bramkarz obroni rzut karny.

– Dla mnie praca w jednym z największych klubów na świecie stanowi wielki zaszczyt i niesamowite przeżycie. Nigdy nie marzyłem nawet, że mógłbym pracować w Liverpoolu.

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON