Shaqiri 80'

Alisson, Clyne, Lovren, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, Keita (Shaqiri 70'), Mane (Henderson 84'), Salah, Firmino

De Gea, Darmian, Bailly, Lindelöf, Dalot (Fellaini 46'), Lingard (Mata 85'), Young, Herrera (Martial 79'), Matic, Lukaku, Rashford

Gracze United rozpoczęli mecz.

Gol dla gości już w 4 minucie...na szczęście nieuznany. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Younga, ale Lukaku na spalonym.

W 7 minucie pierwsza poważna próba gospodarzy. Strzał Firmino z dystansu obroniony z trudem przez bramkarza United.

Dwie minuty później kolejna akcja The Reds. Salah przejął piłkę w środku pola i wpadł z nią w pole karne. Podał do Mane, ten uderzył, ale jego strzał został zablokowany. Futbolówka wypadła poza pole karne, tam dopadł do niej Fabinho i huknął z dystansu. Minimalnie niecelnie.

10 minuta. Rzut rożny gospodarzy. Dośrodkowanie na głowę Lovrena. Ten uderza, ale jego strzał na linii bramkowej broni Young.

Liverpool od samego początku atakował bramkę Czerwonych Diabłów.

Kolejne minuty to dalsze próby The Reds, jednak United nie dopuszcza gospodarzy w pole karne.

24 minuta i w końcu defensywa gości przełamana. Fabinho posłał piękne podanie za linię obrony United wprost do Mane. Ten w sytuacji sam na sam nie zawodzi. 1:0.

Dwie minuty później faul Dalota na Robertsonie. Żółta kartka dla obrońcy gości. Z wolnego dośrodkowuje Szkot. Piłka trafia do Firmino. Ten zagrywa do Lovrena, ale Chorwat z bliska pudłuje.

W 33 minucie akcję przeprowadzili goście. Z lewego skrzydła dośrodkował Lukaku. Lot piłki przeciął Alisson. Niestety podczas próby złapania piłki nie opanował jej. Ta uciekła mu wprost pod nogi nadbiegającego Lingarda i 1:1.

37 minuta. Po akcji gospodarzy Fabinho podaje do Mane. Ten oddaje jednak zbyt słaby strzał. Bez problemu De Gea.

Dwie minuty później po starciu z Keitą żółtą kartkę otrzymał Lukaku.

Do przerwy, mimo wyraźnej przewagi Liverpoolu, remis na Anfield.

Po przerwie grę wznowili gospodarze, a Mourinho dokonał zmiany w swoim zespole. Fellaini za Dalota.

Liverpool od początku rzucił się do ataku, jednak gracze United udanie bronili dostępu do swojego pola karnego.

52 minuta. Firmino drybluje wśród obrońców polu karnym i oddaje strzał. De Gea broni z ogromnym trudem. Dobitka Keity, ale Young wślizgiem ratuje swój zespół przed utratą bramki.

Po godzinie gry kolejny korner dla The Reds. Wijnaldum zagrywa z rożnego krótko do Salaha. Ten wrzuca piłkę w pole karne, ta trafia na głowę Lovrena, ale jego strzał jest niecelny.

63 minuta. Niezła próba z dystansu Van Dijka, jednak jego uderzenie zostało zablokowane.

Minutę później akcję przeprowadzili goście. Young dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, ale Robertson w ostatniej chwili uprzedził Fellaini’ego wybijają piłkę głową na rzut rożny.

W 70 minucie pierwsza zmiana w drużynie The Reds. Klopp wprowadza Shakiri’ego za Keitę.

Jak dobra to była decyzja można było się przekonać już trzy minuty później. Mane wpadł z lewego skrzydła, wzdłuż linii końcowej, w pole karne i zagrał piłkę do środka. De Gea przeciął nogą lot piłki, ale trafiła ona wprost pod nogi Clyne’a. Ten jednak widząc nadbiegającego Shakiri’ego odpuścił i pozwolił oddać strzał Szwajcarowi. Ten mocno uderzył na bramkę gości. Piłka odbiła się od łydki Younga, poprzeczki bramki i wylądowała w siatce. 2:1.

Mourinho reaguje na przebieg spotkania. Martial za Herrerę.

80 minuta. Akcja gospodarzy. Shakiri podaje do Firmino, ten do Salaha, jednak piłka mija go i trafia z powrotem do Szwajcara. Strzał z dystansu. Piłka po nodze Bailly’ego wpada do bramki obok bezradnego bramkarza gości. 3:1.

Cztery minuty później to Klopp reaguje na korzystny wynik spotkania. Henderson za Mane.

Pięć minut przed końcem spotkania zmiana w zespole gości. Mata za Lingarda.

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

93 minuta. Próba z dystansu Salaha, jednak minimalnie niecelna.

Koniec meczu. Liverpool wygrywa Derby Anglii.

Sędzia: Martin Atkinson
Frekwencja: 52 908