Ederson, Danilo, Stones, Kompany (Otamendi 88'), Laporte (Walker 86'), Fernandinho, David Silva (Gündoğan 65'), Sane, Bernardo Silva, Sterling, Agüero

Alisson, Alexander-Arnold, Van Dijk, Lovren, Robertson, Henderson, Wijnaldum (Sturridge 86'), Milner (Fabinho 57'), Salah, Firmino, Mane (Shaqiri 77')

The Reds rozpoczęli mecz.

Od początku przez wysoki pressing obu zespołów oraz sporo błędów indywidualnych po obu stronach gra toczyła się głównie w środku pola.

18 minuta. Pierwszą poważną akcję w meczu przeprowadzili goście. Rozegranie piłki między Salahem i Firmino. Ten pierwszy podaje prostopadle do Mane, ale Senegalczyk w sytuacji sam na sam trafia w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopada Stonesa, który wybijając ją trafia w…Edersona. Piłka zmierza do pustej bramki, ale z linii bramkowej w ostatniej chwili wybija ją…Stones.

21 minuta. Żółta kartka dla Lovrena za faul na Agüero.

W 31 minucie żółtą kartką za faul na Salahu ukarany został Kompany. Niebezpieczny wślizg, który mógł się zakończyć nawet kartką czerwoną.

38 minuta. Żółta karta dla Wijnalduma za faul na Sane.

41 minuta. Z lewej strony pola karnego na 5 metr zagrywa Bernardo Silva. Agüero wyprzedza Lovrena i silnym strzałem w krótki róg bramki pokonuje Alissona. 1:0 dla gospodarzy.

Na chwilę przed końcem pierwszej części gry żółtą kartkę za faul na Milnerze otrzymuje Laporte.

Pierwsza połowa za nami.

Wybitnie taktyczna pierwsza odsłona meczu. Oba zespoły grały ostrożnie i stworzyły tylko po jednej groźnej sytuacji. Ale to City swoją wykorzystało.

Gospodarze wznowili grę po przerwie.

Mecz nabrał tempa, ale długi czas żaden zespół nie zagroził poważnie bramce rywali.

W 56 minucie po akcji Liverpoolu z dystansu uderzył Aleksander-Arnold. Niestety niecelnie.

Po minucie pierwsza zmiana w zespole gości. Fabinho za Milnera.

Dwie minuty później z dystansu próbuje Danilo. Pudło.

63 minuta. Z wolnego w pole karne dośrodkowuje Aleksander Arnold. Ederson wychodzi z bramki, ale uprzedza go…Kompany. Piłka trafia do Firmino, ale jego strzał broni bramkarz City.

Po chwili było 1:1. Aleksander-Arnold dośrodkował przez całe pole do Robertsona. Ten odegrał piłkę nad Edersonem i Stones’em wprost na głowę niekrytego Firmino, który z 4 metrów skierował ją do pustej bramki. Piękna akcja Liverpoolu.

65 minuta. Gündoğan za Davida Silvę.

W 72 minucie kontra City. Sterling przebiegł z piłką środkiem pola i podał do boku do Sane. Ten uderzył w długi róg bramki Alissona. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. 2:1 dla mistrzów Anglii.

Pięć minut później Klopp reaguje na przebieg spotkania. Shaqiri za Mane.

82 minuta. Kolejna Kontra City. Sterling do Agüero. Ten jednak w sytuacji sam na sam przegrywa z Alissonem.

Dwie minuty później po prostopadłym podaniu Salah wpada w pole karne, ale jego strzał w długi róg broni Ederson.

Po chwili zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Strzał oddaje Wijnaldum, ale na linii broni Stones.

86 minuta. Wijnalduma zmienia Sturridge, a Laporte’a Walker.

Dwie minuty później ostatnia zmiana Guardioli. Otamendi za Kompany’ego.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry żółtą kartkę za faul na Fabinho otrzymuje Bernardo Silva.

90 minuta. Kolejny błąd Lovrena. W sytuacji sam na sam znalazł się Bernardo Silva, ale jego strzał wybronił Alisson. Piłkę po jego interwencji wybija…Lovren. Ta jednak trafia do Sterlinga, który z dystansu minimalnie pudłuje.